Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Caminin parası kimlere gidiyor?

Paralel Örgüt'ün ele geçirdiği cami derneğinin yönetimindeki Nusret Salih Bayrak'ın ABD'ye gönderdiği 10 bin dolar akıllarda soru işaretleri bıraktı

Caminin parası kimlere gidiyor?
Çankaya'daki Bahçelievler Camisi'nin 780 bin TL'lik kira gelirinin yaklaşık 400 bin TL'si öğrencilere burs olarak dağıtılıyor. Bahçelievler cami cemaati bu bursların kime verildiğini merak ediyor. Paralel Yapı'nın ele geçirdiği cami derneğinin Yönetim Kurulu Üyesi Nusret Salih Bayrak'ın Paralel'in Bank Asya'sı üzerinden Amerika'daki bir bankaya para göndermesi, "Caminin gelirleri Okyanus ötesine mi gidiyor?" sorusunu akıllara getirdi.

400 BİN TL BURS VERİLİYOR
Şimdi Bahçelievler Camisi'nin 5 milyon TL'lik gayrimenkulünden elde edilen kira gelirlerinin nerelerde kullanıldığı sorgulanıyor. 780 bin TL'lik kira gelirinin 400 bin TL'ye yakın olan bölümünün öğrencilere burs olarak verildiği ancak bu bursların büyük bir bölümünün Paralel Yapı'ya yakın öğrencilere dağıtıldığı iddia ediliyor. 213 öğrenciye ayda 175 TL burs veren cami derneğinin bu bursları hangi şartlar altında kimlere verdiği cevap bekleyen sorular arasında yer alıyor.

BANK ASYA ÜZERİNDEN TRANSFER
2012 yılında yapılan genel kurulda cami derneğine üye yaptıkları kendilerine yakın 30 kişiyle cami yönetimini ele geçiren Paralel Yapı'ya yakın isimler 7 kişilik yönetim kuruluna 5 kişiyi sokarak söz sahibi olmaya başladı. Cami cemaati, derneğin Paralel yönetiminin bu tarihten itibaren öğrencilere dağıtmaya başladığı 400 bin TL'lik burs ve kira gelirlerinden kalan 380 bin TL'yi ne amaçla kullandığını detaylı bir şekilde öğrenmek istiyor. Dernek yönetim kurulu üyesi Nusret Salih Bayrak'ın Bank Asya hesabı üzerinden Amerika Birleşik Devletleri'ndeki bir bankaya 10 bin dolar para transferi gerçekleştirmesi, "Caminin gelirlerinden Okyanus ötesine para mı gönderiliyor?" sorusunu akıllara getirdi.

KOMİK SAVUNMA!
Sabah 'nın ortaya çıkardığı olayın ardından Çankaya İlçe Müftülüğü'nün konu ile ilgili gönderdiği soruları yanıtlayan cami derneği yönetiminin, "Biz o kararı dükkânları satmak için değil, 3 adet daireyi satmak için aldık. Onların da değeri 1 milyon TL bile etmiyor" diyerek kendilerini savunması dikkat çekti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Caminin parası kimlere gidiyor?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN