Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ayhan B. ATALAY: Müslüman mahallesinde domuz satmak!

Giriş Tarihi: 27.3.2015
Hiç güleceğim yoktu, sabah sabah iyi geldi. Deyimleri, atasözlerini bile ters çeviren şu bizim Kemal var ya; ondan bahsediyorum.
Emeklilere bayramlarda ikramiye verecekmiş.
Neden sadece emekliye, bütün çalışanların hakkı bu. Sizin sosyal demokrasi ve adalet anlayışınız bu mu? Eskiler, "Müslüman mahallesinde salyangoz satılmaz!" diyorlardı, valla bizim Kemal domuz satıyor haberiniz olsun, alıcısı bulunur mu orasını bilmem. Domuz etini kamufle etmek için de, "Valla bu dana eti" diye noterden belge almış, yani kendi yalanını onaylatmış! Gafil, noterin halk olduğunu bilmeden, onayın sandıktaki mühürle olduğunu bilmeden...
Bir konserve fabrikası sahibinin işleri yolunda gitmiyormuş, bir arkadaşı öğüt vermiş,
"Bu dindarlar helal olmayan hayvan eti yemezler, sen konservelerin üzerine, İslami usullere göre üretilmiştir diye yaz, bak nasıl satılır." Gerçekten de satışlar patlamış.
Hızını alamayan uyanık fabrikatör, balık konservesi üretim işine de girmiş. Balık konservelerinin üzerinde de, "Balıklarımız İslami usullere göre kesilmiştir" yazmış. Halk bu ibareyi görünce adamın sahtekârlığı ortaya çıkmış.
Bizim Kemal'in hali ona benziyor. Bizim 10 milyon 920 bin 901 emeklimiz var. İkişer maaşını bu rakam ile çarpın. Ortalama 25 milyar gibi bir rakam. SGK 134 milyar 392 milyon maaş ödüyor, 2014 yılında 20 milyar liralık bir açığı var. Ekleyin 25 milyar daha, etti 45 milyar.
Bunu nasıl halledeceksin Kemal, "Benim adım Kemal, ben hallederim" dersen valla inanmayız, o kadar yalan söyledin ki soy adın bile yalan. Bak soyadın demedim, soy adın dedim çarpıtma. Kemal Karabulut.
Artık hiçbir inandırıcılığı kalmadığı için sözlerini noterden onaylatıyor. Bir siyasi müflisin son halleri. Dik dur dik. Biz senin cemaziyel evvelini de biliriz Kemal.
Ne sana, ne senin yalanlarına inanacak çok kimse kalmadı bu ülkede. Kendine başka ülke ara. Yıllarca küfrettiğin cemaatle ortak oldun, SSK'yı batırdın, CHP'yi batırdın sana bu ülkeyi yedirtirler mi dersin? Hiç sanmam dostum. Sen şu yeni kurulan partilerden birine gitsen de hem biz, hem partin, hem de ihanet ettiğin eski başkanın senden kurtulsa ne olur sanki!
Senin yalanlarını izlerken geriliyorum, gerdirme kremi gibisin. Yalan söyleyen insanlar, karşısındakileri kendisine inanma potansiyeli olan zekâ özürlü, aptal sandıkları için yalan söyler.
Vallahi senin zannettiğin kadar aptal-salak olmadığımız gibi külahını sana ters giydirecek kadar da akıllıyız, zekiyiz.
Müslüman mahallesinde dana eti diye noterden onaylattığın domuz etini yemedik haberin olsun. Çünkü sözüne güven olmadığı için notere başvuruyorsun. Bizim kasap Yılmaz kadar bile inandırıcılığın kalmamış, yazık sana!
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ayhan B. ATALAY: Müslüman mahallesinde domuz satmak!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN