44'üncü yılını kutladı

Bangladeş'in 44'üncü kuruluş yıldönümü Bakan Faruk Çelik'in katıldığı bir resepsiyonla kutlandı

Giriş Tarihi: 28.3.2015
44'üncü yılını kutladı
Bangladeş'in kuruluşunun 44'üncü yıl dönümü, Ankara'da verilen bir resepsiyonla kutlandı. Bangladeş'in Ankara Büyükelçisi Zülfikar Rahman'ın ev sahipliği yaptığı resepsiyona, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ve diplomatik misyon temsilcilerinin yanı sıra çok sayıda davetli katıldı. Bakan Çelik, "Dost ve kardeş ülke Bangladeş ile iyi günde, zor günde hep birlikte olduk. Bangladeş halkı ise Kurtuluş Savaşımızda, en zor günlerimizde Türkiye Cumhuriyeti'nin yanında oldu" dedi.

"SABIRLA YÜRÜYORUZ"
Çelik, Bangladeş Türkiye Karma Ekonomik Komisyon (KEK) Eşbaşkanı olarak gecede bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Büyükelçi Rahman ise, hala genç bir ülke olan Bangladeş'in açlık ve yoksulluğun olmadığı bir ülke hedefine ulaşmak için sabırlı bir şekilde yürüdüğünü ifade etti.

'MÜKEMMEL ORTAK TÜRKİYE'
Bangladeş'in kalkınma yolundaki yürüyüşünde Türkiye'nin mükemmel bir ortak olduğunu ve kendisinin Türkiye'deki görevinin yakında sona ereceğini ifade eden Rahman, "Türkiye'de geçirdiğimiz bu çok keyifli sürede gösterdiğiniz içtenlik ve işbirliğiniz için teşekkür etmek istiyorum" diye konuştu. Faruk Çelik ve Zülfikar Rahman konuşmalarının ardından üzerinde Bangladeş bayrağı bulunan pastayı kesti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
44'üncü yılını kutladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN