Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Akdoğan Mamaklılar'la buluştu

Giriş Tarihi: 28.3.2015
Akdoğan Mamaklılar'la buluştu
Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, "Bugün eğer anketlere göre Çözüm Süreci'nin arkasında yüzde 68 halk desteği varsa, bir sürecin arkasında yüzde 70'lere varan halk desteği varsa, bu nasıl oluştu, HDP'ye güven duyulduğu için mi oluştu? Bu, Tayyip Erdoğan'a duyulan, AK Parti'ye duyulan güvenin neticesidir" dedi. Akdoğan, Necmettin Erbakan Kültür Merkezinde düzenlenen, AK Parti Mamak İlçe Danışma Toplantısında yaptığı konuşmasında, bir yerde ışık varsa, orada karanlığın olmadığını, bir yerde demokrasi varsa orada silaha yer bulunmadığını söyledi.

'GÜÇLENEREK ÇIKTIK'
Akdoğan, Necmettin Erbakan Kültür Merkezinde düzenlenen, AK Parti Mamak İlçe Danışma Toplantısında yaptığı konuşmasında, AK Parti kurulduktan sonra 3 yerel, 3 genel seçim ile referandumlar geçirildiğini ve hepsinden de birinci parti olarak, güçlenerek, galip çıktıklarını söyledi.

"ANKARA'DA İVME YAKALADIK"

AK Parti'nin Türkiye genelindeki her seçimde çıtayı yukarı çıkardığını ifade eden Akdoğan, oy oranlarını yüzde 34'lerden yüzde 50'lere kadar çıkarttıklarını kaydetti. Akdoğan, Ankara'daki oy oranlarında da yukarı doğru bir ivme yakalandığını belirterek, "Bir söz vardır, 'İstanbul Türkiye'nin özetidir' diye, aslında Ankara da Türkiye'nin özeti. Ankara'da aldığımız oy, Türkiye ortalamasına yakın bir oy aldı. İstanbul ve Ankara gibi büyük şehirlerimiz seçimin lokomotifi olan şehirlerimiz. Buralarda başarılı olduğumuzda Türkiye'de de başarılı oluyoruz" değerlendirmesinde bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akdoğan Mamaklılar'la buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN