Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CHP'liler ön seçim için sandığa koştu

CHP başkentte milletvekili adaylarını belirlemek için ön seçim yaptı. İki seçim bölgesinde belirlenecek isimler için 72 bin üye oy kullandı

CHP'liler ön seçim için sandığa koştu
CHP'de ön seçim başladı. 1. bölge'de 86, 2. Bölge'de 53 aday adayı 7 Haziran milletvekili genel seçimi için yarıştı. Ön seçimde 1. bölgede 45 bin 725, 2. bölgede 26 bin 728 olmak üzere toplam 72 bin 453 üye milletvekili adaylarını belirlemek için oy kullandı. Üyeler için birinci ve ikinci bölgede, farklı 25 okulda sandık kuruldu. Hâkim gözetiminde yapılan oy kullanma işlemi 17.00'ye kadar sürdü. Ön seçimin ardından Kılıçdaroğlu, Genel Merkez kontenjanı için bazı sıraların boş bırakıldığı Ankara'da aday tespitine başlayacak.

2011'DE 10 VEKİL ÇIKARMIŞTI
85 seçim bölgesinin 55'inde milletvekili adaylarını ön seçim yöntemiyle belirleme kararı alan CHP'de, gözler dün 45 seçim bölgesinde yapılan ön seçime çevrildi. 2011'de Ankara'da 10 milletvekili kazanan partide, toplam 6 aday kontenjanla belirlenecek. İki kadın adayın ilk sıralara yerleştirileceği kentte, adaylardan birinin Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke olmasına kesin gözüyle bakılırken diğer adayın da Genel Başkan Yardımcısı Seyhan Erdoğdu olabileceği konuşuluyor. Eski ve yeni CHP'liler arasında geçecek seçimden çıkacak sonuç merakla bekleniyor.

NAZLIAKA'NIN KADERİ DE BELLİ OLACAK
Parti Meclisi'nin kararı gereğince Ankara'da toplam 6 aday, kontenjan yöntemiyle belirlenecek. Birinci bölgede 1, 3, 5 ve 7'nci, ikinci bölgede ise 1 ve 3'üncü sıralar, kontenjan adaylarından oluşacak. Ankara'da ön seçim yarışına girecek isimler arasında CHP eski genel sekreteri Önder Sav, parti sözcülüğü görevinde bulunan Hakkı Süha Okay, Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, Kahramaraş Milletvekili Durdu Özbolat ile eski Çankaya belediye başkanları Bülent Tanık ve Haydar Yılmaz da yer alıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP'liler ön seçim için sandığa koştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN