Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Paralel Yapı'nın AVM'si açılmadı

Giriş Tarihi: 1.4.2015
Paralel Yapı'nın AVM'si açılmadı

Paralel yapıya rant sağlamak amacıyla inşa edilen Sincan Alışveriş ve Kültür Merkezi açılamadı. 30 Mart'ta yapılması beklenen görkemli açılış AVM'nin mühürlü olması nedeniyle gerçekleşmedi

Parelel örgüte rant sağlamak için yapılan Sincan Alışveriş ve Kültür Merkezi'nin milyonluk oyunu bozuldu. Vatandaşları kandırarak Sincan İmam Hatip Lisesi, cami ve Kur'an kursunun bulunduğu arazi üzerine Kültür Değerlerimizi Yaşatma ve Eğitime Hizmet Derneği tarafından inşa edilen AVM'nin foyasını Sabah ortaya çıkardı. Belediye tarafından mühürlenen AVM'nin 30 Mart'ta gerçekleşecek açılışı başka bahara kaldı.

AÇILIŞA MÜHÜRLÜ GİRDİ

30 Mart'ta hizmet vermeye başlayacağı duyrulan Sincan Alışveriş ve Kültür Merkezi'nin beklenen görkemli açılışı gerçekleşmedi. Projeye aykırı imalatlar nedeniyle mühürlenen AVM açılış tarihini de mühürlü olarak geçirdi. Beklenen açılışın gerçekleşmemesi üzerine Sincan Alışveriş ve Kültür Merkezi'nden milyonlarca TL verip işyerleri satın alan vatandaşlar ise soluğu AVM satış ofisinde aldı.

VATANDAŞ MAĞDUR OLDU

Kültür Değerlerimizi Yaşatma ve Eğitime Hizmet Derneği tarafından inşa edilen Sincan Alışveriş ve Kültür Merkezi, projeye aykırı olduğu gerekçesiyle Sican Belediyesi tarafından mühürlendi. Paralel yapıya rant sağlamak için yapılan AVM' deki dükkanlar için internet sitelerine verilen satış ilanlarında 30 Mart'ta açılacağı duyrulmuştu. Aylardır mühürlü olan Sincan Alışveriş ve Kültür Merkezi'nin 30 Mart'ta beklenen görkemli açılışı gerçekleşmeyince mühürlü AVM'den milyonlarca TL verip işyeri satın alan vatandaşlar, işyerlerinin taahüt edilen tarihte yetişmemesi üzerine Sincan AVM satış ofislerine giderek maddi kayıplarının karşılanması istedi.

"ŞİKAYETÇİ OLACAĞIZ"
Dükkanların söz verildiği tarihte yetişmemesi üzerine mağdur olan vatandaşlar, "Sincan AVM'den işyeri satın alan yüze yakın arkadaşımız var. Birçoğumuz tüm birikimini buraya yatırdı. Bizde burayı satın alırken belli bir sözleşme yaptık. Sözleşmede yazan taahütler yerine getirilmezse Sincan AVM yöneticilerinden şikayetçi olacağız" dedi.

İLANLAR KALDIRILDI
Öte yandan Sincan AVM'deki dükkânlar için internet siteleri üzerinden verilen ilanlarla değiştirildi. Emlak sitelerine verilen "Sincan'ın tam merkezinde yer alan Sincan Alışveriş ve Kültür merkezi 30 Mart 2015 tarihinde açılışı yapılacaktır. Satılık ve kiralık mağazalarla çarşı tüm hızıyla ve görkemiyle devam etmektedir" ilanı kaldırılarak sadece detaylı bilgi için ofis numaralarına yer verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Paralel Yapı'nın AVM'si açılmadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN