'Bir yumruk gibi kenetleneceğiz'

Giriş Tarihi: 3.4.2015
'Bir yumruk gibi kenetleneceğiz'

Önceki gün SAİ Kayseri Erciyes ile sözleşme imzalayan çiçeği burnunda teknik direktör Fatih Tekke iddialı açıklamalarda bulundu ve "Zerre kadar bir şüphemiz yok. Bir yumruk gibi kenetleneceğiz" dedi

Kayseri Erciyesspor'un önceki gün teknik direktörlüğüne gelen Fatih Tekke, basın sözcüsü Kaan Savruk ile basın toplantısı düzenledi. Erciyes'in kendisine güvendiği için çok mutlu olduğunu belirten Tekke, "Allah, hepimizi utandırmasın. Başkan bize güç ve görev verdi. Biz de bu güvene dayalı olarak, futbol camiasında, bu yaşta var olmak üzere görevi kabul ettik. Bu yaşta böylesi bir deneyime başlamak sanıyorum önemli. Benden sonraki jenerasyon açısından da teknik direktörlük açısından önemli bir görev sanıyorum. Teknik direktörlük görevimde benden gerçek dışında hiçbir şey duymayacaksınız. Çok iyi şeyler yapacağız. Başarılı olma konusunda zerre kadar şüphemiz yok. Beklentilerin çok üzerinde, teknik kadro ve futbolcular olarak, kendimize inanıyor ve güveniyoruz. Hüseyin Çimşir, Volkan Bekiroğlu, Hamit Cihat ve Ekrem Ekşioğlu ile birlikte Erciyesspor'da göreve başladık. Önümüzde Bursaspor deplasman maçı var. Bu maçtan puan ya da puanlarla ayrılmak istiyoruz" dedi.

Sihirli değneğimiz yok ama...

Tekke, teknik kadroda yer alan antrenörler dışında başkan Ziya Eren ile herhangi bir konuda görüşme yapmadığını belirterek, "Başkan Eren ve genel menajer Nuhkan Rüzgar ile iki saat oturduk. Yardımcılarımızın dışında ücret ve mukavele süresi konuşmadık. Her konuda aynı düşüncede olduğumuz gözlerimizden belli oldu. Erciyesspor camiası başkanıyla birlikte bize, biz de camiaya güvenerek, evet dedik. Elimizde sihirli değnek yok ama, dua bekliyoruz. Söylemle değil, önümüzdeki 9 maçlık süreci iyi değerlendirip, hızlıca ama takım anlayışıyla hareket edeceğiz" diye konuştu.

Tüm oyuncularla konuşacağız

Geçtiğimiz hafta takımda kadro dışı bırakılan tecrübeli oyuncu Necati Ateş hakkında açıklamalarda bulunan Tekke, "Şu anda yönetim kurulu tarafından kadro dışı bırakılmış Necati dahil tüm oyuncularla görüşeceğiz. Birilerinin sorununu çözmek yerine, bireysellikten çok takımın sorunlarını çözüp, başarılı olmak istiyoruz. Bir ağabey olarak oyuncularımızın yüzüne su serpmeye çalışacağız. İsimlerle değil, takım halinde topluca bir yumruk gibi kenetlenip, ortak hareket edeceğiz. Elimizdeki kadro çok yetenekli. Kaliteli kadromuzla zoru başaracağız" açıklaması yaptı.

Taraftarımızın güvenini istiyoruz

Erciyes'in bayında ilk maçına Bursaspor karşında çıkacak olan Tekke, bu maçı için ise "Antrenörlük olarak ilk deneyimim. Şenol Hoca ülkede bilinen hocalardan bir tanesi. Zor bir karşılaşma olacak. Fikstürümüz kağıtta avantajlı görülüyor" dedi. Kulüp basın sözcüsü Kaan Savruk ise, Tekke ve ekibine güvendiklerini ifade ederek, "Taraftarlarımızın da bizlere güvenmesini istiyoruz. Bundan sonra oynayacağımız maçlardan maksimum puanlar almak istiyoruz" görüşünü dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Bir yumruk gibi kenetleneceğiz'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN