Es-Es'li futbolcular otizme dikkat çekti

Giriş Tarihi: 3.4.2015
Es-Es'li futbolcular otizme dikkat çekti

Geçtiğimiz günlerde madde bağımlılığı konusunda bir farkındalık projesinde yer alan Eskişehirli futbolcular, bu kez de otizme dikkat çekmek için kamera karşısındaydı

Birçok sosyal sorumluluk projesinde rol üstlenen Eskişehirsporlu futbolcular, bu kez de 'otizm'e dikkat çekmek için kamera karşısına geçti. Otistik Çocuklar Farkındalık Derneği tarafından 2 Nisan Dünya Otizm Günü münasebetiyle kamu spotu niteliğinde videolar hazırlandı. Eskişehirsporlu futbolcular Birol Parlak, Emre Güral, Ergün Teber, Kamil Ahmet Çörekçi, Mustafa Yumlu ve Serdar Özkan da bu projeye destek verdi. Kamera karşısına geçen futbolcular, otizme dikkat çeken mesajlar verdiler. Ayrıca Diego, Hürriyet Gücer, Özgür Çek ve Sezgin Coşkun da, otistik çocuklarla fotoğraf çektirdi. Bu fotoğrafların 2 Nisan Dünya Otizm Günü nedeniyle kentin çeşitli yerlerindeki billboardlarda sergileneceği öğrenildi.

Ayaz: Farkındalık oluşturacağız
Otistik
Çocuklar Farkındalık Derneği Yönetim Kurulu üyesi İsmail Ayaz, konu ile ilgili "Eskişehir yönetimi ve futbolcuları, otizmin duyurulması konusunda ve farkındalık oluşturulması konusunda bize destek oldular. Bu fotoğrafları billboardlarda asarak otizm ile ilgili farkındalık oluşturmaya çalışacağız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Es-Es'li futbolcular otizme dikkat çekti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN