Aydın: Güçlü Türkiye için 'nın emrindeyim

AK Parti 1. Bölge aday adayı ASİAD Başkanı Barış Aydın "Yeni Türkiye, güçlü Türkiye için partimin ve Ankara'nın emrindeyim" dedi

Giriş Tarihi: 5.4.2015
Aydın: Güçlü Türkiye için Ankara'nın emrindeyim
Sanayici ve İşadamları Derneği (ASİAD) Başkanı ve AK Parti 1. Bölge Aday Adayı Barış Aydın, Ankara'nın, büyüyen Türkiye'nin "Dünya Kenti" olacağını söyledi. Herkes gibi iş dünyasının da geleceğin Türkiye'sinin kodlarını iyi okuması gerektiğini belirten Aydın, "Hepimiz çocuklarımıza ve gelecek nesillere daha güçlü bir Türkiye bırakmak için çalışmakla ve daha fazla gayret etmekle yükümlüyüz. Bu nedenle bir Ankara sevdalısı olarak Allah kısmet ederse Meclis'te hemşerilerimi temsil etmek istiyorum" diye konuştu. Ankara'nın gelişmesi, Ankara'nın bir sanayi ve endüstri kenti olması, sanat ve kültürünün gelişmesi adına verilen her görevi yerine getirmek için gayret gösterdiğini belirten Aydın şöyle devam etti: "Kentsel dönüşüm politikalarının belirlenmesinde sektörün temsilcileri olarak katkı sunduk, yatırımcılar için cazibe merkezi olacak Ankara için önemli girişimlerde bulunduk. Şimdi aynı ideallerim doğrultusunda, yine aynı sivil toplumcu ruhla, toplum gönüllüsü olarak siyasette de çalışmalarımı sürdürmek istiyorum." Ankara'nın AK Parti döneminde kalkınma için gerekli alt yapısını tamamladığını söyleyen Aydın "Bir sanayi ve endüstri şehri konumuna geldi. Yeni Türkiye yolunda, Yeni Ankara, sanayide, sağlıkta, sanatta ve üniversiteleri ile bilim ve teknolojide de bir dünya başkenti olacak. Benim de Yeni Ankara vizyonum bu yolda daha da fazla katkı vermek olacaktır" dedi.

YILDIZI PARLAYAN KENT

Ankara'nın büyüyen Türkiye'nin en avantajlı kenti olduğunu belirten Aydın "Hızla gelişen ticaret, sanayi ve alt yapı yatırımları, geleceğin dünya ekonomisi kenti olacağının sinyallerini veriyor. Bunun en büyük göstergesi de çevre illerin yanı sıra yurt genelinde yatırımcıların gözdesi haline gelmemiz. Artık dünya kenti olan İstanbul'daki iş dünyasının da gözetim altına aldığı Ankara, modern ulaşım ağlarıyla Anadolu'da birleşme noktası haline geldi. Her geçen yıl artan sanayi ve ticaret verilerine göre Ankara'ya yakıştırılan 'Memur kenti' sıfatının, 'Yıldızı parlayan kent' olarak değiştiği bir gerçek."

'13 YILDIR İSTİKRAR YAŞIYORUZ'
Aydın 'Neden siyaset ve neden AK Parti' sorusuna ise şu yanıtı verdi: "AK Parti'nin Türkiye'nin son 13 yılında hem yerel yönetimlerdeki hem de genel yönetimdeki başarılarına herkes gibi bizzat şahit olmuş biriyim. Benim için AK Partili olmak, 13 yıldır ülkesinde istikrar ve büyümeyi yaşamaktır. Benim için AK Parti iki kıtayı denizin altından birleştirmektir; yalnızca bölgesinde değil dünyada söz sahibi, güçlü bir Türkiye hedefidir. AK Parti Türkiye'ye içeride ve dışarıda pusu kurmaya çalışan yapılara karşı bir duruşun adıdır. İşte bu yüzden Kurucu Genel Başkanımız Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakanımız Ahmet Davutoğlu'nun liderliğinde tüm teşkilatlarımızla 2023 hedefinde görev almak istiyorum."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aydın: Güçlü Türkiye için Ankara'nın emrindeyim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN