Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ayhan ATALAY: Projesi olmayan vaatler!

Giriş Tarihi: 8.4.2015
Kemal Efendi seçim beyannamesine de yazacakmış, emekliye ikramiyeden geçtik, vergileri de düşürecekmiş! Maaşları insanca yaşanabilir düzeye çıkaracakmış, istihdam oluşturacakmış, işsiz kimse kalmayacakmış, kış aylarını kaldıracakmış, yakıt masrafından kurtaracakmış, hatta hamileliği 3 aya indirecekmiş.
Öyle ya kadınlara yazık değil mi, 9 ay eziyet çekiyorlar!
Nasıl yapacaksın sorusuna bilimsel cevap hazır, "Benim adım Kemal ben yaparım!" Millet kaç seçimdir içinden yüzüne karşı, "Nah yaparsın!" diyor ama anlayana.
Bu adama oy verip alkış tutanların akıl sağlıklarını çok merak ediyorum. Tahsil durumlarını da merak ediyorum, ruh hallerini de merak ediyorum, velhasıl bütün kişiliklerini merak ediyorum.
Kör güzüm parmağına mantığıyla hiçbir feraset ve basiret alameti göstermeden destekledikleri bu adamın bu zamana kadar yaptıklarına bakmak gelmez mi akıllarına diye, çok merak ediyorum.
Kedi de aslangiller familyasındandır. Fakat ona ne kadar ciğer yedirirseniz yedirin kedi aslan olmaz, olamaz!
Kendisine hiç inanmadığı cemaati bile can simidi gibi gören, teröristleri kınamaya cesaret edemeyen bu zavallı, denize düşmüş misali yılana sarılmaya bile razı gibi görünüyor, "N'olur bana 4 yıllığına iktidarı verin..." verin ki ülkenin altını üstüne getireyim, yandaşlarımla masaları doldurup kasaları boşaltayım. Mesele destek verdiğimiz partinin veya grubun iktidar olması meselesi değil ki, bu ülkenin insanlarının ve ülkenin geleceğinin meselesidir. Olaylara ve söylenenlere bu açıdan bakmak gerekli. Huzur bulacağım bir yönetimin benden olması ya da olmaması neyi değiştirir?
Gezi ve geri zekâlıların anlayamadıkları mesele de bu! Seçimlere giderken herkes bol keseden atıyor, bu adamların maskesiz halini gösterebilmek ah mümkün olabilse!
Sen genel müdürken hastalar rehin kaldıkları hastaneden senet vermeden çıkamıyorlardı.
Bu millet o günleri unuttu mu acaba?
Bundan önceki hükümetlerin neredeyse rutin ve periyodik ekonomik krizlerini unuttu mu acaba? Borsa oyunlarını, döviz spekülasyonlarını, banka manipülasyonlarını gerçekten unuttuk mu?
Madem atmak serbest, madem yalan söyleyenlere "Sayın" diye hitap ediliyor, madem yalancılar parti başkanı olup devleti yönetmeye aday olabiliyor ve ne hazin ve ne yazık ki yalancılar alkışlanıyor, ben de yalan söylemek istiyorum, "Benim şu Aslıyok Yaylası'nda 500 bin koyunum var! Bir türlü indiremiyorum.
Bir indirsem, eti, sütü, derisi, yünü memleketi besler (!)"
Yük elin, merkep emanet, dağıt gitsin!
Yazık memlekete, ülkemin insanlarına, yazık!

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ayhan ATALAY: Projesi olmayan vaatler!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN