Lezzetin kâşifleri BELMEK'te buluşuyor

Büyükşehir Belediyesi'nin başkentli kadınlara BELMEK'lerde sunduğu yemek kursları 12 yıldır haftanın altı günü eğitim veriyor

Giriş Tarihi: 8.4.2015
Lezzetin kâşifleri BELMEK'te buluşuyor
Belmek'lerde verilen yemek kursları, yeni lezzetler arayanlar ve yemek pişirmeye gönül verenlere dünya mutfakları ile yöresel tatlardan oluşan menüleri öğretiliyor. Büyükşehir Belediyesi'nin başkentli kadınlara BELMEK'lerde sunduğu mesleki branşlardan biri olan yemek kursları, Osmanlı ve Türk mutfağının yanı sıra Çin, Fransız, İtalyan gibi dünya mutfağına ait farklı tatların peşine düşenler tarafından da büyük ilgi görüyor. Karadeniz'in hamsili pilavının Güneydoğu'nun etli güveciyle, Ege'nin zeytinyağlılarının Akdeniz'in deniz mahsulleriyle, İç Anadolu'nun arabaşı çorbasının pasta ve börek kokularıyla iç içe geçtiği Sağlık Sokak'taki kursta yemek pişirmeyi adeta bir zevke dönüştüren her yaş ve meslekten kadının maharetleri sergileniyor.

7'DEN 70'E KATILIMCI VAR

Kurs eğitmeni Aygül Özdemir, 12 yıldır aralıksız olarak BELMEK yemek kursunda görev yaptığını belirterek, kursta yemek pişirmenin yanı sıra ev ekonomisi, kişisel hijyen, masa düzeni, yemek sunumu, kuru ve yaş gıdaların korunup saklanması gibi birçok konuda temel bilgilerin yer aldığı derslerin verildiğini kaydetti. Yemek kursunun haftanın 6 günü her meslekten 18 ile 70 yaş aralığındaki farklı kadın gruplarıyla gerçekleştirildiğini ifade eden Özdemir, "Kursumuzda her gün 5 veya 6 çeşit yemeğin hazırlanışı, pişirilmesi ve sunumu öğretiliyor. Et, balık ve tavuktan oluşan yemekler ile pastalar, tatlılar, çorbalar, açma börekler kursta yapılan çeşit çeşit yiyecekler gün sonunda kursiyerlerimiz tarafından paylaşılarak, evlerinde ailelerine de tattırıyorlar dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Lezzetin kâşifleri BELMEK'te buluşuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN