Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sessiz sedasız 'Altın Bilezik' sahibi oldular

Ankara Kuyumcular Odası'nın girişimiyle kuyumcu atölyelerinde istihdam edilen engelli gençler, 1 yıllık mesleki eğitimin ardından hünerli elleriyle altını sanata dönüştürmeye başladı

Giriş Tarihi: 12.4.2015
Sessiz sedasız 'Altın Bilezik' sahibi oldular
Ankara Kuyumcular Odası Başkanı Hasan Çavuşculu, işitme engelli gençlerin meslek sahibi olmalarını ve istihdam edilmelerini önemsediklerini, bu kapsamda özel bir meslek lisesinde okuyan işitme engelli 5 genci odalarına bağlı işletmelere yerleştirdiklerini söyledi. Büşranur Cantürk, Dilara Taşdemir, Mücahit Duman, Murat Gök ve Burak Karaaslan adlı işitme engelli öğrencilerin kuyumcu atölyelerinde geçen yıl çalışmaya başladığını ifade eden Çavuşculu, "Engelli gençlerimizden iki kızımızı alyans atölyesine, iki oğlumuzu pırlanta atölyesine ve bir oğlumuzu da bilezik üreten bir atölyeye yönlendirdik. Bu atölyelerde önceleri çırakların yaptıkları temel işleri yapan gençlerimiz, kısa sürede büyük mesafe katederek tesviye, rodaj ve kalıp gibi daha çok ustalık gerektiren işleri yapmaya başladılar" dedi. Bu gençlerin kısa sürede elde ettiği başarı ile gurur kaynağı olduklarını ifade eden Başkan Çavuşculu, işsizliğin en büyük sorun olduğu günümüzde, toplumun desteğe muhtaç olan bu kesimini meslek sahibi yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

İŞVERENLER DE MEMNUN
Alyans atölyesinde işitme engelli iki genci çalıştıran Engin Kutlu da engellilerin toplumun desteklenmesi gereken önemli bir kesimini oluşturduğuna işaret ederek, bu amaçla atölyesinde engelli gençlere yer vermekten ve bu gençlerin de mesleği öğrenmesinden mutluluk duyduğunu dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sessiz sedasız 'Altın Bilezik' sahibi oldular
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN