Benzin çetesine şok baskın

"Benzin bitti" taktiğiyle para toplayan dört kişinin aracından esrar içiminde kullanılan çeşitli malzemeler çı

Giriş Tarihi: 14.4.2015
Benzin çetesine şok baskın
Son dönemlerde kentte sayıları hızla artan ve "benzinim bitti" yalanıyla durdurdukları araçlardan para isteyen dolandırıcılar yakayı ele verdi. Çetin Emeç Bulvarı üzerinde araçlarını yol kenarına çekerek ellerine bidon alıp yoldan geçen arabaları durduran 4 kişi yakalandı.

İHBAR VATANDAŞTAN
Polise ihbarda bulunan vatandaşlar, dolandırıcıların araçlarını sağ şeride çekip yoldan geçen sürücüleri durdurduğunu ve para istediğini, diğer kişinin ise karşı şeritte gözcülük yaptığını söyledi. Durdurduğu araçtan para alıp cebine koyan dolandırıcının daha sonra diğer sürücüleri hedef olarak seçtiği ifade edildi. Vatandaşların ihbarını değerlendiren 10 Nisan Polis Karakolu ekipleri, dolandırıcıların işlerini bitirip yola çıkacakları zaman baskın düzenleyerek olay yerinde dolandırıcıları kıskıvrak yakaladı.

POLİSİ GÖRÜNCE ATTI
Dolandırıcılardan biri, polis ekiplerini fark edince uyuşturucu olduğu iddia edilen poşeti yol kenarına fırlattı. Bunun üzerine olay yerinde geniş çaplı arama yapan ekipler dolandırıcıların ne sakladığını tespit edemedi. Araçta inceleme yapan polis, 2 adet kesici alet ve kullanılmış esrar folyolorı buldu. Öğrenci olduklarını iddia eden dolandırıcılar olay yerinde bulunan basın mensuplarını da ölümle tehdit etti.

KARAKOLA İHBAR YAĞIYOR
Sürücülerin, aylardır aynı taktiği kullanan kişiler tarafından dolandırıldığını savunan vatandaşlar, insanların iyi niyetinin suistimal edildiğini dile getirdi. Sosyal medya üzerinden de bu konuda bir çok şikayette bulunan sürücüler, başkentte son zamanlarda dolandırıcıların taktik değiştirerek yol kenarlarında "benzinim bitti" yalanı ile insanları dolandıran bir çetenin türediğini belirtti. Emniyet yetkilileri, vatandaşların yardımseverliğini suistimal ederek dolandırıcılık yapan şüphelilerle ilgili semt karakollarına çok sayıda ihbar geldiğini belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Benzin çetesine şok baskın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN