Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Uyuşturucudan detoks ve saunayla kurtuldu

Sekiz yıldır uyuşturucu bağımlısı olan genç, temeli detoks, sauna ve zihinsel eğitime dayanan "narconon" programıyla hayata tutundu

Giriş Tarihi: 14.4.2015
Uyuşturucudan detoks ve saunayla kurtuldu
Uyuşturucu Madde Bağımlılıkları ve Alkolizmle Mücadele Federasyonu (UBAM) tarafından ilaçsız "Narconon" programıyla rehabilite edilerek eroin bağımlılığından kurtulan 28 yaşındaki Onur Ertemiz, bağımlılıktan kurtuluşunu, UBAM Merkezi'nde buluştuğu annesi, babası ve kardeşiyle kutladı. Başından geçenleri ve kurtulma öyküsünü anlatan Ertemiz, UBAM'daki programın ardından uyuşturucu bağımlılığından kurtulmasıyla yeni bir hayata başlayacağını söyledi. Ertemiz, "Yeniden doğmuş gibiyim. Uyuşturucu kullandığımda kendimi de çevremi de tanımıyordum. UBAM'a gelince ayıldım. Saunada da uzun uzun düşündüm. Yaptıklarım beynimden bir şerit gibi geçti. Yaptıklarıma pişman oldum" sözleriyle paylaştı.

"BİTMİŞ VAZİYETEYDİ"

Ertemiz, 3,5 ay daha merkezde kalacağını ve bu sürenin sonunda mobilya döşeme işine gireceğini ve ardından "evlenmek istediğini" ifade etti. Anne Seval Ertemiz ise uyuşturucudan çok büyük acılar çektiklerini belirterek, "Oğlumu UBAM'a ölmüş, bitmiş vaziyette getirdim. Her gün Allah'a 'ya onu ya beni al' diye yalvarıyordum" dedi. UBAM Genel Müdürü İsmail Karakaş da bağımlıların titremeleri halinde ılık suyla vücut ısısını düşürdüklerini, terlediklerinde ise vücudunu ısıttıklarını anlattı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Uyuşturucudan detoks ve saunayla kurtuldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN