Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ayhan B. ATALAY: Milletçe alkışlıyoruz!

Giriş Tarihi: 15.4.2015
Alkışlamak mefhumu, genellikle sevginin ve coşkunun dışa vurumu olarak bilinir. Son zamanlarda, mefhumu muhalifi olarak, protesto amacıyla da uygulandı.
Mefhumundan hareketle, yarım asırdan fazla yaşımı, mücadelelerimi, yazdığım onca yazıyı, söylediklerimi hiç aklıma getirmeden, bu millete, bu vatana gerçekten hizmet edecek, gerçekten bu milletin yaralarını saracak, gönüllerimize huzur verecek bir partiyi, bir oluşumu, hareketi, adına ne derseniz deyiniz alkışlamakla kalmayıp, sırtımda taş taşıyarak hizmet etmeyi şeref borcu sayarım ve sayarız! CHP'nin seçim kampanyası alkışlarla başladı, hayırlı olsun. Vaatlerini gerçekleştireceğine dair namus sözü vermiş CHP lideri.
Tam iyi niyetle bakıyorken birden eski sözleri ve vaatleri geldi aklıma; boşverin sözlerini ve vaatlerini SSK genel müdürlüğü dönemindeki icraatları da geldi aklıma.
Mefhumundan mı, muhalifinden mi başlayayım bilemiyorum. Sosyal güvenlik sisteminin çökmesine neden olan bu adamı mı alkışlayayım? Hastanelerdeki rezalet diz boyunu aşmışken, çıktığı bir televizyon programında, dişlerini gösterip sırıtarak, pişkin pişkin rezaletin nedeninin nüfus artışında olduğu yalanını zekâmızla alay edercesine yüzümüze karşı söyleyen adamı mı alkışlayalım? Meclis'teki son bütçe görüşmelerinde, benzin fiyatlarını bile yarısı kadar yanlış bir rakamla söyleyen adamı mı alkışlayayım?
Öğretmenler gününde, maaşları 2002 ile kıyas ederek, öğretmenlerin halini, ahvalini hesap kitap yapamadan, cahilce bir tavırla grup kürsüsünden eleştiren adamı mı alkışlayacağız?
Bütçe açığını verdiği boş ve mesnetsiz vaatlerle 100 milyar zarara uğratacak uçuk yalanlarını mı alkışlayacağız? Kaynak soranlara, "Benim adım Kemal ben bulurum…!" diyeni mi alkışlayacağız?
Terör örgütleriyle el ele, kol kola oynaşan, onlardan medet uman, Gezi kalkışmasında polise küfreden vekilleri mi alkışlayacağız?
Geçmiş geleceğin aynasıdır derler, camilerden ezanı susturan, camileri ahıra çeviren zihniyeti mi alkışlayacağız? Alevi katliamını yapan CHP'nin alevi genel başkanının ağzına bile alamadığı bu olaydaki ürkek ve korkak tavrını mı alkışlayacağız?
Partiye çakma imamlar ve müftüler doldurup çarşaflıya rozet takıp sonra otobüsten atıp tartaklayanları himaye edip partinin namusu olan Faik Tünay'ı dışlayan zihniyeti mi alkışlayacağız? "Ağaçları kesiyorlar" diye Gezi'deki geri zekâlıların peşine düşüp devlete kasteden zihniyete arka çıkan ama Yalova'daki yüzyıllık ağaçları kesen kendi belediyesine ağzını açmayan adamı mı alkışlayacağız?
Milletçe alkışlıyoruz elbette, ama mefhumu muhalifinden!

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ayhan B. ATALAY: Milletçe alkışlıyoruz!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN