Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AK Parti coşkusu salona sığmadı

Giriş Tarihi: 16.4.2015
AK Parti coşkusu salona sığmadı

AK Parti'nin başkentteki aday tanıtım toplantısına Türkiye'nin dört bir yanından katılım oldu. Salona giremeyen coşkulu kalabalık Başbakan'ı Türk bayraklarıyla karşıladı

AK Parti Seçim Beyannamesi ve Aday Tanıtım Toplantısı Arena Kapalı Spor Salonu'nda AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun katılımıyla gerçekleştirildi. Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı toplantı için yerli ve yabancı 500 basın mensubu akreditasyon yaptırdı. Salona giremeyen yüzlerce partili de salon dışında bayram coşkusu yaşadı. Başbakan Davutoğlu kendisini bekleyen kalabalığa hitabının ardından salona girdi. Salonu dolduran partililer, Davutoğlu'nu ellerindeki Türk bayraklarını ve AK Parti flamalarını sallayıp ve cep telefonlarının ışıklarını yakarak karşıladı.

BAYRAM HAVASI YAŞANDI

81 ilden Ankara'ya gelen partililer Arena'ya sığmadı. Başbakan Davutoğlu'nun dışarıdaki selamlama konuşması sırasında bir vatandaş fenalaştı. Görevlilerin anında müdahale ettiği vatandaşın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Salon önündeki vatandaşların seyyar tezgâhlarda yemek kuyruğuna girmeleri ise objektiflerden kaçmadı. Vatandaşlara ücretsiz su dağıtıldı. Bayram havasının yaşandığı Arena'nın hem içi hem de dışındaki coşku aday tanıtımının sonuna kadar devam etti. Toplantıda 100 maddelik Yeni Türkiye Sözleşmesi'ni okuyan Başbakan Davutoğlu, Türkiye'nin her bir köşesinde, kentinde, ilçesinde, sokağında ve mahallesinde yeni bir demokrasi şenliğine çıktıklarını söyledi.

OSMANLI PANKARTI İLGİ GÖRDÜ

Yoğun sevgi gösterileri arasında salona giren Başbakan Davutoğlu, eşi Sare Davutoğlu ile salondakileri platformdan selamladı ve karanfil dağıttı. Bu sırada salonda, AK Parti'nin seçim çalışması kapsamında hazırlanan ve "Ben Türkiyeyim yeni Türkiye, Biz Türkiyeyiz yeni Türkiye, bize her yer Türkiye" sözlerini içeren şarkısı çalındı. Başbakan Davutoğlu, salonu inleten tezahüratlarla partilileri selamlarken Kâğıthane Gençlik Kolları'nın açtığı "Biz Hazırız Ahmet Hoca Götür Bizi Osmanlıya" yazılı pankart da büyük alkış aldı. Davutoğlu, Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop'un, toplantının açılış konuşmasını yapmasının ardından partililere hitap etti. Toplantıda Başbakan Davutoğlu, kaleme aldığı 100 maddelik "Yeni Türkiye Sözleşmesi"ni okuyarak adaylara dağıttı.

KURMAYLARA ALKIŞ

7 Haziran seçimlerinde AK Parti'den aday gösterilen 550 milletvekili adayı salonda bir arada oturdu. 3 dönem kuralı nedeniyle 7 Haziran seçimlerinde aday gösterilmeyen milletvekilleri protokolün bulunacağı yerin arkasında yer aldı. Başbakan Davutoğlu konuşmasının başında tüm salonu ayağa kaldırarak 3 dönem milli iradenin bekçisi olmuş kurmaylarını ayakta alkışlattı. Daha önce milletvekili ya da aday adayı olup listeye giremeyen partililere ise "Sizler bizimsiniz, milli iradenin fertlerisiniz" mesajı verdi. AK Parti Seçim Beyannamesi ve Aday Tanıtım Toplantısı için Ankara İl Emniyet Müdürlüğü tarafından bazı yolların trafiğe kapatılması nedeniyle bazı partililerin geri dönmek zorunda kaldığı belirtildi. Yoğun kalabalık nedeniyle Arena Spor Salonu önündeki Hipodrom Caddesi'nde zaman zaman uzun kuyruklar oluştu.

ANKARA 1. BÖLGE ADAYLARI

Yalçın Akdoğan, Ahmet Gündoğdu, Ali İhsan Arslan, Jülide Sarıeroğlu, Murat Alparslan, Ertan Aydın, Tülay Selamoğlu, Fatih Şahin, Muhammet Emin Zararsız, Hasan Albayrak, Ercan Kınacı, Barış Aydın, Murat Köse, Hasan Karagöz, Hatice Demirtaş, Haydar Şahin, Fatma Coşar Karacan, Mehmet Ali Canlı.

ANKARA 2. BÖLGE ADAYLARI

Emrullah İşler, Ahmet İyimaya, Lütfiye Selva Çam, Vedat Bilgin, Aydın Ünal, Ayhan Yılmaz, Mahmut Sami Mallı, Nevzat Ceylan, Ahmet Baba, Nuri Elibol, Adem Ceylan, Selim Cerrah, Bülent Yağmur, Neslihan Cenk.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti coşkusu salona sığmadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN