Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Belediye o evdeki 3 çocuğa da acımadı

SABAH 'nın gündeme getirdiği gecekondu yıkımında kedi katliamının ardından Çankaya Belediyesi'nin bir skandalı daha ortaya çıktı. Yıkım sırasında anne babaları li dışında olan 3 çocuk da kapı önüne atılmış

Giriş Tarihi: 16.4.2015
Belediye o evdeki 3 çocuğa da acımadı
Çankaya Belediyesi'nin Yıldızevler Mahallesi'nde yaptığı yıkımın ardından skandallar bitmek bilmiyor. İçinde çok sayıda kedinin bulunduğu gecekonduyu yerle bir eden belediyenin, evde yaşayan ve ebeveynleri il dışında olan 3 kardeşi de kapının önüne koyduğu ortaya çıktı. Olayı duyar duymaz İstanbul'dan 'ya gelen Yaşar Erez ve eşi 3 gecedir sokakta kalıyor. Eşyalarının yanında kalan anne ve baba yaktıkları ateşin başında sabahlıyor. Evsiz kalan kediler de çifte eşlik ediyor. 3 Çocuk ise hava çok soğuk olduğu için komşuların evinde uyuyor. Evin reisi Yaşar Erez, yaşananların ardından belediye hakkında suç duyurusunda bulunacağını belirtti. Evlerinin yıkıldığı sırada eşiyle birlikte İstanbul'da hasta ziyaretinde olduklarını söyleyen baba Erez, "Ekipler sabah kapıya dayanmış, 17, 5 ve 2 yaşında olan çocuklarımı evden çıkarıp yıkımı yapmışlar. Yan tarafımızdaki yalnız yaşayan adamın oturduğu gecekonduya 1 hafta süre verirken benim çocuklarımın gözünün yaşına bakmadılar" diye konuştu.

'BİR ANDA İŞGALCİ OLDUK'
Çocuklarını kapının önüne koyulduğu iddiası ile Çankaya Belediyesi hakkında suç duyurusunda bulunacağını ifade eden baba Erez, "Yaklaşık 20 yıldır ikamet ettiğim, elektriğini suyunu ödediğim evimde nasıl işgalci oluyorum anlamadım. Çevredekilerin yapmış olduğu şikâyetin ardından evim yıkıldı. Belediye hakkında gereken işlemleri başlattım, suç duyurusunda bulunacağım" dedi. Hava soğuk olduğu için çocuklarını komşulara gönderdiğini anlatan Erez, ateş yaktıkları enkazın yanı başında eşyalarını korumak için gece boyu uyumadığını söyledi. Erez, "Şu an öncelikli isteğim bu mağduriyetimizin giderilmesi ve kalacağımız bir yerin gösterilmesi" ifadesini kullandı.

AVUKATTAN DA SUÇ DUYURUSU

Ankara Barosu Hayvan Hakları Kurulu Başkan Yardımcısı Av. Burcu Yağcı da Çankaya Belediyesi hakkında 'görevi kötüye kullanmaktan' suç duyurusunda bulunacaklarını ifade etti.

BELEDİYE: O BİNADA KEDİ DE AİLE DE YOKTU
Çankaya Belediyesi'nden yapılan açıklamada söz konusu gecekondulara daha önce yazılı ve sözlü tebligat yapıldığı belirtildi. Açıklamada, yıkımı yapılan gecekonduda kedi olmadığı, daha önce yapılan tespitlerde de gecekonduların kağıt toplayıcıları tarafından işgal edildiği ileri sürüldü.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Belediye o evdeki 3 çocuğa da acımadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN