Türkiye'nin en iyi haber sitesi

KEÇMEK'lerde sergi vakti

Kursiyer sayısı ile Türkiye'de ilk üçe girmeyi başaran KEÇMEK kursiyerlerinin eserleri sergilenmeye başlandı. Sergide tel kırmadan ebruya birçok çalışma var

Giriş Tarihi: 16.4.2015
KEÇMEK'lerde sergi vakti
Keçiören Belediyesi Sanat ve Meslek Edindirme Kursları'nda (KEÇMEK) eğitim gören kursiyerlerin el emeği göz nuru eserleri sergilenmeye başlandı. Uyanış, Aktepe ve Yeşiltepe KEÇMEK şubelerindeki sergilerin açılışını Belediye Başkanı Mustafa Ak yaptı. Kursiyerlerin bir yıl boyunca emek verdiği eserlerin halkla buluştuğunu belirten Ak, "Ne zaman bir yere KEÇMEK açsak orada bir hareket oluyor, sosyal yaşam canlanıyor. KEÇMEK'ler dostlukların yanında insanların boş vakitlerini de değerlendirdikleri bir yerdir. Bir rehabilitasyon merkezi gibi insanlarımızı rahatlatıyor" diye konuştu. Keçiören KEÇMEK'lerde bir yılda 10 bin insana hizmet verdiklerine dikkat çeken Mustafa Ak, "Türkiye genelinde ilk üçe giriyoruz" dedi.

El emeği göz nuru eserler
AK ve beraberindeki heyet, kurs merkezlerinde sergilenen el emeği göz nuru eserleri tek tek inceledi. KEÇMEK şubelerinde vatandaşların beğenisine sunulan eserler arasında tel kırma, iğne oyası, şiş dantel, takı giyim, mefruşat, tezhip, ebru, resim, çini, ahşap boyama, makine nakışı, nikah şekeri vb. kurslarda yapılan birbirinden güzel ürünler yer alıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
KEÇMEK'lerde sergi vakti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN