Evlerin hesap uzmanı kadın

"Evin Hesap Uzmanı Kadın" projesi lansman toplantısı 'da yapıldı. Projeyle kadınlara finansal okur-yazarlık dersi veriliyor

Giriş Tarihi: 18.4.2015
Evlerin hesap uzmanı kadın
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), Master- Card ve TurkishWIN, çalışan kadınların ekonomik yaşama aktif katılımını artırmak üzere "Evin Hesap Uzmanı Kadın" projesini hayata geçirdi. Projeyle SGK haklarının tanıtımı ve sosyal sigorta sistemine kayıtlılık oranının artışla birlikte 18-35 yaş arası SGK'lı kadınların sigortalılık hakları ve finansal okuryazarlık konusunda bilinçlenmeleri amaçlanıyor. Üç yıla yayılması öngörülen proje kapsamında yurt çapında 100 bin kadına eğitim sağlanması hedefleniyor. 'da hayata geçirilen projenin lansman toplantısı, SGK Başkanı Yadigar Gökalp İlhan, MasterCard Türkiye Müdürü Yasemin Bedir ve TurkishWIN Kurucusu Melek Pulatkonak'ın katılımıyla gerçekleşti. İlk aşamada 10 şehirde başlayacak projede nisan ve mayıs aylarında sırasıyla Antalya, Ankara, Sakarya, Zonguldak, Manisa, Adana, Eskişehir, Kayseri, İstanbul ve Bursa'da SGK iş birliğiyle çalışan kadınlara ulaşılarak, yüz yüze eğitimler yapılacak. Eğitimlerde finansal okur-yazarlık ve SGK hakları anlatılacak.

Eğitimler yüz yüze
Eğitimin ilk bölümünde kadınlar SGK haklarını öğrenirken, Finansal Okuryazarlık ve Erişim Derneği (FODER) tarafından hazırlanan ikinci bölümde ise finansal okur-yazarlık konularında bilgi verilecek. İki saatlik yüz yüze eğitim içeriğinin ardından soru cevap bölümüyle kadınlar tüm merak ettiklerini uzmanlara danışabilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Evlerin hesap uzmanı kadın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN