Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Engelsiz festival 'perde' diyecek

Engelsiz Filmler Festivali bugün üçüncü kez perdelerini açıyor. Ücretsiz gösterimlerin olduğu festival 26 Nisan'da sona erecek

Giriş Tarihi: 21.4.2015
Engelsiz festival 'perde' diyecek
Türkiye'de görme, işitme ve ortopedik engellilerin erişebildiği ilk film festivali olan Engelsiz Filmler Festivali'nde yer alan filmler, sesli betimlemenin yanı sıra işaret dili ve ayrıntılı altyazı eşliğinde gösteriliyor. Festivalde atölye çalışmaları işaret dili çevirmeni eşliğinde gerçekleştirilirken, açılış ve ödül töreninde de işaret dili çevirisinin yanı sıra sesli betimleme yapılıyor. Tüm festival mekânları ortopedik engelli sinemaseverler için erişilebilir olanlardan seçiliyor. Böylece engeli olan olmayan tüm sinemaseverler festivali bir arada izleme imkânı buluyor.

33 FİLM GÖSTERİLECEK

Destekleyicileri arasında Çankaya Belediyesi'nin de bulunduğu festivalde bu yıl uzun, kısa ve belgesel 33 film, "Engelsiz Yarışma", "Türkiye Sineması", "Dünyadan", "Engel Tanımayan Filmler", "Uzun Lafın Kısası", "Çocuklar İçin" ve "Sinema Tarihinden" tematik başlıkları altında sunulacak. Güncel Türkiye sinemasının son dönemdeki en iyi filmlerinin "Seyirci Özel Ödülü", "En İyi Film", "En İyi Yönetmen" ve "En İyi Senaryo" dalında yarışacağı "Engelsiz Yarışma" ödülleri 26 Nisan'da gerçekleştirilecek ödül töreninde sahiplerini bulacak. Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi ile Ulucanlar Cezaevi Sinema Salonu'nun ev sahipliği yapacağı festival ücretsiz olarak gerçekleşecek. Festivale ilişkin ayrıntılı bilgiye www.engelsizfestival.com sitesinden ulaşılabilir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Engelsiz festival 'perde' diyecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN