Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'nın yüz akı projeleri

Giriş Tarihi: 22.4.2015
Ankara'nın yüz akı projeleri

AK Partili belediyelerin kentsel dönüşüm ve sosyal tesis projeleriyle her geçen gün daha da gelişen , dünya başkentleri arasına girmeye hazırlanıyor

AK Parti dönemiyle birlikte gelişim ve kentsel dönüşümle tanışan 'da birbirinden prestijli projeler tek tek hayata geçiyor. Şehrin çehresini değiştiren Kuzey Ankara Konut Projesi çevre illere de örnek oluyor. Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin hizmete açtığı sosyal ve kültürel tesislerle de başkenti geleceğin büyük Türkiye'sine taşıyor.

HİZMETTE SINIR YOK
Günde ortalama 500 ayrı noktada çalışmalarını devam ettiren Büyükşehir Belediyesi yıl içerisinde bine yakın eser ve hizmeti Ankaralılar için hayata geçiriyor. SABAH Ankara'ya konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, hizmet vermemekle eleştirildiği Çankaya ilçesine dahi mayıs ayında çıkarma yapacağını söyledi. Gökçek, Tunalı Hilmi, Arjantin ve Libya caddeleri gibi Ankara'nın önemli caddelerinin çok daha modern bir görünüm kazanacağını ifade etti.

HER GÜN BİR AÇILIŞ

Ankara'da Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan veya tamamlanmak üzere olan çok sayıda proje olduğunu belirten Melih Gökçek, "Bu yıl çok sayıda hizmetin ve eserin açılışını gerçekleştireceğiz. Ankara'da hemen hemen her gün bir yerin açılışını yapacağız. Bunlar arasında en dikkat çekeni Hacı Bayramı Veli civarındaki düzenleme çalışması, Esertepe Parkı, Badminton Federasyonu Spor Salonu, Şentepe teleferik hattı, Çukurambar'daki parklar gibi projelerin açılışı yapılacak" dedi.

İLÇELER SİL BAŞTAN DEĞİŞİYOR

Büyükşehir'in yanı sıra Altındağ'dan Keçiören'e, Yenimahalle'den Kazan'a birçok belediyenin birbirinden farklı projeleri sosyal hayata canlılık katarken ilçeleri de sil baştan değiştiriyor

SİNCAN'A İKİNCİ ÇEVRE YOLU

ANKARA'NIN gelecek 100 yılına yatırım yapacak olan bağlantı yolları projesi, Eskişehir Devlet Yolu, Ayaş Devlet Yolu ve İstanbul Çevre Yolu'nu birbirine bağlayacak. Proje, Ankara'nın gelecekteki ikinci çevre yoluna da bir adım olacak. 40 kilometrelik yol ile hem Sincan hem de Ankara ulaşımda rahat bir nefes alacak. Yol üzerinde 7 köprülü kavşak, 700 metrelik bir viyadük, 5 üst geçit ve üç demiryolu alt geçit köprüsü yapılacak. Şu an Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından ihale aşaması devam ediyor. Hükümet ve Büyükşehir Belediyesi ile el ele pek çok dev yatırımlara imza attıklarını belirten Sincan Belediye Başkanı Mustafa Tuna, "Günlük siyasetle, dedikoduyla vakit geçirmek yerine şehrimizin geleceğinde doğabilecek sorunlara şimdiden çözüm üretmeye çalışıyoruz" dedi.

DÖNÜŞÜMÜN MERKEZİ ALTINDAĞ

ALTINDAĞ'DA artık imar planları uygulanıyor, kaçak yapılar yıkılıyor, yeni yollar açılıyor. Toplu konutlar yükseliyor, gecekonduların yerini modern yaşam alanları alıyor. Altındağ değişiyor. 2005'ten bu yana yıkımlara ara vermeyen Altındağ Belediyesi, bu süre zarfında tek bir kaçak yapı yapılmasına da izin vermedi. İmar planlarına göre yol, park, okul ya da toplu konut alanı içinde kalan 30 binden fazla gecekondu, vatandaşların gönül rızası ile yıkıldı. Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, Altındağlıların layık oldukları modern kent hayatını yaşamaları için var güçleriyle çalıştıklarını belirterek, "Bu bölgelerde yıllarca yanlış yapılaşmalara gidildi. Ancak on yıldır süren güçlü iktidar sayesinde tüm Türkiye'de büyük bir değişim yaşanıyor" dedi.

HIDIRLIKTEPE'YE 15 MİLYON TL

BEYPAZARI'NA gelen turistlerin rehberlerce ilk olarak götürüldüğü, akşamları ışıklar içerisindeki eski ve yeni Beypazarı'nın doyumsuz manzarasını sunan, Hıdırlıktepesi rekreasyon alanı projesi hayata geçiyor. Projede teleferik alanı, barbekülü piknik alanları, restoran, 2 tarafta seyir terası, uçurtma ve şenlik alanı, en az 500 kişi kapasiteli amfi tiyatro, kafeterya, yürüyüş alanları ve otopark yer alıyor. Proje kapsamında Hıdırlıktepesi tamamen ağaçlandırılarak. Yapılacak ışıklandırma ile dikkatleri üzerine çekecek olan Hıdırlıktepe'nin öngörülen maliyeti 15 Milyon TL.

ÇOCUK MÜZESİ GELİYOR

YENİMAHALLE Belediyesi, "Evrensel Değerler Çocuk Müzesi" için projesini tamamladı. Nâzım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi'nin alt katında bin 600 metrekare alana kurulacak olan müzede sorumluluk, yardımseverlik, saygı, doğruluk, hoşgörü, sevgi ve dostluk temaları işlenecek.

GÖLBAŞI'NA YENİ PARKLAR

EYMİR Mahallesi TOKİ Konutları yolu üzerindeki 20 bin metrekarelik alan üzerine yapılan parkın inşaatında sona yaklaşıldı. Park dev kaykay pisti, kuş gözlem alanı, özel seyir terasları ile birlikte, 932 metrekarelik yapay gölet ve yürüyüş yollarından oluşuyor. Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, inşaat çalışmaları tamamlanan parkın Gölbaşı'na renk kattığını belirterek, "Parkımızın son rötuşları ve eksiklikleri tamamlanıyor. Projemizin inşaat çalışmalarını hızlı bir şekilde tamamlayarak, en kısa sürede vatandaşımızın hizmetine sunacağız" diye konuştu.

KEÇİÖREN'E VENEDİK PROJESİ

GÜMÜŞDERE Ihlamur Vadisi Projesi ile Keçiören'in turizm potansiyeli artırılacak. Dinlenme ve eğlence mekânları olan proje ilçeyi Venedik'e benzetecek. Proje 5 etaptan oluşuyor. Doğa ile insan bu projede buluşacak. Projenin içerisinde peyzaj alanları, sosyo - kültürel tesisler, spor alanları ve çocuk oyun alanları da yer alacak.

TURİZMDE KAZAN ATAĞI

KAZAN Belediyesi'nin açılışına sayılı gün saydığı termal otel ve kongre merkeziyle sadece Ankara'dan değil tüm dünyadan konuk ağırlamayı hedefliyor. Otelde Kazan'dan çıkarılan termal su kullanılacak. 250 kişilik konaklama kapasitesine sahip otel, 2 adet kral dairesi, 6 adet suit oda, karma SPA merkezleri ile hizmet verecek.

MAMAK'TA UZAY YOLCULUĞU

ZİYARETÇİLERİ uzayın derinliklerinde yolculuğa çıkaracak Planetaryum Kule'nin inşaatı hızla devam ediyor. Merkezde, gökyüzü olayları yıldızları ve galaksileri simülasyon vasıtasıyla 3 boyutlu görülebilecek. Planetaryumdan yalnızca çocuklar ve gençler değil, 7'den 77'ye herkes yararlanabilecek.

KIZILCAHAMAM'A SEYİR TEPESİ

Kızılcahamam ilçesinde öne çıkan proje ise Seyir Tepe Sosyal Tesisi Binası. 6 Nisan 2015'te ihalesi yapılan proje 2 bin 500 metrekare arsa içine 395 metrekare ve 113 metrekare çok amaçlı salon, 160 metrekare mutfak, lavabolar ve idari odalar. Çevre düzenlemesi, yeşil alan, oyun parkı ve otoparktan oluşuyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ankara'nın yüz akı projeleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN