Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Bir zamanlar ben de çıraktım'

Siteler esnafıyla görüşen Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, gençliğinde bir dönem marangozluk yaptığını anlattı. Bakan Zeybekci, parmaklarını makineye kaptırdığı kazayı ucuz atlattığını söyledi

Giriş Tarihi: 23.4.2015
'Bir zamanlar ben de çıraktım'
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Mobilyacılar ve Lakeciler Odası Başkanı Hüseyin Taklacı'yı ziyaret etti. Esnaf ziyaretinde üniversiteyi kazanıncaya kadar marangozluk yaptığını anlatan Bakan Zeybekci, çıraklığında yaşadığı talihsiz kazayı da anlattı. Sol elinin üç parmağını makineye kaptırdığını ve elinde yara izi kaldığını ifade eden Zeybekci, çalışarak harçlığını kazandığını, marangozda ufak tefek tamir işlerini de kendisinin yaptığını ifade etti. Marangozları da tek tek ziyaret eden Zeybekci, marangoz önlüğü giyerek kereste kesme makinesinin başına geçti. Zeybekci, esnafa 2023 vizyonu ihracat hedefi için mobilya sektörüne destek vereceklerini söyledi. Oda Başkanı Hüseyin Taklacı ile görüşen Zeybekci, ardından esnafla birlikte kahvaltı yaptı. Esnafın, Ankara'daki fuar alanlarının tamamlanmaması, Siteler'in park sorunu ve üretim gibi sorunlarını dinleyen Ekonomi Bakanı, hükümetin gerekli çalışmalarla mobilyacılara destek vereceğini söyledi.

MOBİLYACILARA 2023 GÖREVİ

Türkiye'nin 2023 hedeflerine ulaşma noktasında Siteler esnafının büyük önem taşıdığına vurgu yapan Zeybekci, bu hedef kapsamında siteler esnafından ihracattaki paylarını artırmalarını beklediklerini belirtti. Siteler'in, özel işçilikte Türkiye'nin en büyük mobilya üretim sahası olduğuna dikkat çeken Zeybekci, bunun yanı sıra mobilya ihracatının geri kaldığını kaydetti. Ufak kapasiteli üretim alanlarıyla hedeflenen ihracatın yapılamayacağını söyleyen Zeybekci, "Hükümet olarak biz üzerimize düşeni yapacağız ama sizlerin de hedefi mobilya alanında ihracatı artırmak olmalı" dedi. Zeybekci, bölge esnafını da ziyaret ederek programını tamamladı. Siteler'de Bakan Zeybekci'ye ciğercide Arnavut ciğeri ikram edildi.


GEÇ BUNLARI BABAM GEÇ...
Zeybekci, bir esnafın "CHP'nin seçim vaatleri ne kadar geçerli?" sorusuna, "CHP'nin Kılıçdaroğlu'nun vaatleriyle ilgili sizler cevap vereceksiniz, odalarımız, marangozlarımız, inşaatçılarımız. Onlar 'evet' diyorsa 'evet, doğrudur' diyoruz. Onların hepsi de 'geç bunları babam, geç' diyor" karşılığını verdi.

Tülay CANBOLAT / SABAH
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Bir zamanlar ben de çıraktım'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN