Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CHP seçim öncesi günah keçisi arıyor

Çankaya Belediyesi, 164 sayfalık "2015-2019 Stratejik Planı"nda borç listesinin kabarık olmasını hizmetlerin aksamasına mazeret olarak gösterirken, Büyükşehir'e de çeşitli suçlamalar yöneltti

CHP seçim öncesi günah keçisi arıyor
1989 yılından beri 2 dönem Sosyal Demokrat Halkçı Parti, (SHP) 3 dönemdir de Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) tarafından yönetilen Çankaya Belediyesi, hazırladığı 2015-2019 Stratejik Planı'nın tehditler ve zayıf yönler bölümünde ilginç ifadelere yer verdi. Zayıf yönler bölümünde hizmetin hızlı verilememesi ve belediye birimleri arasındaki iletişimsizliğe dikkat çekilirken tehditler arasında ise belediye borçlarının yüksek olmasına vurgu yapılıyor.

EN BÜYÜK TEHDİT
İlçenin geleceğine yön verebilmek adına Çankaya Belediyesi tarafından hazırlanan stratejik planda Çankaya Belediyesi'nin Büyükşehir Belediyesi'ni kendilerine tehdit unsuru olarak görmeleri dikkat çekti. 1 numaralı tehdit olarak gösterilen Büyükşehir Belediyesi yönetiminin Çankaya Belediyesi yönetimine karşı olan olumsuz yaklaşımı ve buna bağlı olarak yapılan yaptırımlar tehdit unsuru olarak gösterildi. Çankaya Belediyesi'nin bir diğer tehdit unsuru olarak belediyenin yüksek olan borçlarını göstermesi göze çarptı. Mevcut başkan Alper Taşdelen böylece, babası Doğan Taşdelen'in SHP ile kazandığı 1989'daki seçimlerin ardından 26 yıldır Çankaya Belediyesi'ni yöneten SHP ve CHP'nin belediyeyi mali yönden idare edemediğini gözler önüne serdi.

VATANDAŞ MEMNUN DEĞİL
Hazırlanan stratejik plana göre belediyenin mali sorunların yanı sıra idari yönden de sorunlar yaşadığı görüldü. Belediyenin zayıf yönleri arasında vatandaşa hizmetin yeterince hızlı verilememesi, hizmet içi eğitimin yetersizliği, çalışanların motivasyonunun yeterince güçlü olmaması, belediye birimleri arasındaki iletişim ve koordinasyonun yetersiz olması gibi maddelerin bulunması dikkat çekti.

ÇANKAYALI YOL VE KALDIRIM İSTİYOR
Çankaya Belediyesi'nin internet ve yazılı ortamda yaptığı anketlere göre Çankaya'da yaşayan vatandaşların 5 yıl içerisinde en çok yol, kaldırım, yeşil alan ve temizlik hizmetleri konusunda belediyeden hizmet beklediği belirlendi. Ayrıca yapılan ankete göre vatandaşların yüzde 47'si belediyenin hizmet hızını orta seviyede değerlendirirken yüzde 39'unun hizmetin çok yavaş ve kalitesiz geldiğini ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP seçim öncesi günah keçisi arıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN