Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cildinizde zamanın izlerini silin

Memorial Ankara Hastanesi Dermatoloji Bölümü'nden Doç. Dr. Emel Erdal Çalıkoğlu yüzdeki sarkma ve kırışıklıkların giderilmesinde kullanılan en güncel yöntemlerden biri olan 'iple yüz germe' uygulamasını anlattı

Giriş Tarihi: 3.5.2015
Cildinizde zamanın izlerini silin
Orta yaş ve üzerinde görülen yüzdeki sarkma ve kırışıklıklar, estetik kaygıları da beraberinde getiriyor. Gelişen teknoloji sayesinde zamanın oluşturduğu izler artık ameliyatsız, pratik ve ağrısız işlemlerle silinebiliyor. Yüzdeki sarkma ve kırışıklıkların giderilmesinde kullanılan en güncel yöntemlerden biri olan "iple yüz germe" uygulaması kısa sürede genç ve sağlıklı bir görünüm sağlayabiliyor. Memorial Ankara Hastanesi Dermatoloji Bölümü'nden Doç. Dr. Emel Erdal Çalıkoğlu, ameliyatsız "iple yüz germe" yöntemi ile cilt gençleştirme hakkında bilgi verdi.

KIRIŞIKLIKLAR YOK OLUYOR

Zaman içinde yüz ve boyun bölgesinde oluşan kırışıklık ve sarkmaların temel sebepleri kollajen maddenin azalması, hacim kaybı ve yer çekimidir. Yaşlanma belirtilerinin ilk görüldüğü yerler olan yüz ve boyun bölgesindeki kırışıklık ve sarkmalar, ameliyatsız bir yöntem olan iple yüz germe yani "iple askı" yöntemi ile kısa sürede ortadan kaldırılabilir. Ağız ve dudak çevresi, alt göz kapakları ve yüzdeki tüm sarkma ve kırışıklıklarda etkili olan bu yöntem vücudun tüm bölgelerine uygulanabilmektedir. Aynı zamanda gıdı olarak adlandırılan çene altı ve yanak altlarındaki sarkmalarda da iple gerginlik sağlanabilmektedir.

ANINDA GENÇLİK ETKİSİ
İşlem sırasında vücutta bir süre sonra eriyebilme özelliği taşıyan, cerrahi ipleri olarak adlandırılan ve ameliyatlarda kullanılan özel ipler kullanılmaktadır. Gerginlik dokuların iplere verdiği tepkiyle sağlanmakta ve böylelikle sarkma görünümü ortadan kalmaktadır. Cildin yapısına, sarkma ve kırışıklıkların derecesine göre değişmekle birlikte, işlemin etkisi 1-1.5 yıl sürebilmektedir. Aradan 3 ay geçtikten sonra ise kesin sonuçlar ortaya çıkmakta ve cilt daha da gergin bir hal almaktadır. Anında gençlik etkisini gösteren iple germe işlemi, kişilerin 5-10 yaş daha genç görünmelerine yardımcı olmaktadır. Vücut yerleştirilen iplere tepki verir ve deriyi sıkılaştıran ve geren fibroplast, kollajen ve elastin üretimine sebep olur.

YÖNTEMİN AVANTAJLARI
Lokal anestezi altında uygulandığında işlem sırasında herhangi bir ağrı ya da yanma hissedilmez.
İşlem süresi yaklaşık 30 dakikadır.
Ciltteki sıkılaşma ve gerginlik anında fark edilir.
Vücutta kendiliğinden eriyen özel ipler kullanıldığından son derece zararsızdır.
Uygulama sırasında kollajen üretimi aktive edildiği için hızlı iyileşme gerçekleşir.
Kullanılan özel ipler ve iğneler kalıcı izlere neden olmaz.
Uygulamanın tekrar edilmesinde hiçbir sakınca yoktur.
İşlemin çok nadir olarak gelişen bölgesel kanama ve morarma dışında herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.
Yüz ifadesin ve mimiklerde hiçbir değişikliğe neden olmaz.
İşlem ardından hemen makyaj yapılabilir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cildinizde zamanın izlerini silin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN