Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Altındağ Belediyesi'nden erkeklere kanser eğitimi

Altındağ Belediyesi'nin kadınlardan ilgi gören seminer programlarına erkekler de dahil edildi. Altındağlılara kanser hakkında bilgiler verildi

Giriş Tarihi: 4.5.2015
Altındağ Belediyesi'nden erkeklere kanser eğitimi
Kadınlara çeşitli konu başlıklarında verilen seminerlerin büyük bir ilgi ve memnuniyetle takip edilmesi üzerine, Altındağ Belediyesi seminer programlarına erkekler de dahil edildi. Ulucanlar Yarı Açık Cezaevi Kültür ve Sanat Merkezi'nde düzenlenen "Kanser" konulu seminere erkekler büyük ilgi gösterdi. Ankara Halk Sağlığı Müdürlüğü Kanser Kontrol Birimi'nde görevli Dr. İskender Köğ tarafından verilen kanser konulu seminere katılan yaklaşık 200 erkek kanserle yüzleşti.

"SİGARA MUTLAKA BIRAKILMALI"
Çeşitli görsel öğelerle de desteklenen seminerde erkeklere, kanser ve kanser türlerinin yanı sıra özellikle erkeklerde çok sık karşılaşılan prostat ve kolorektal (kolon) kanserleri hakkında bilgiler verildi. Bu iki kanser türünün erkekler arasında görülme sıklığının giderek arttığını belirten Dr. Köğ, katılımcıları bu konuda bilinçli olmaya çağırdı. Katılımcılara sigaranın sağlığa zararları ve yarattığı etkilerden de söz eden Dr. Köğ, sigara kullananların sigarayı mutlaka bırakmaları gerektiğinin altını çizdi. Kanserin ülkemizde ve dünyada görülme sıklıkları, risk grupları ve erken tanının önemi hakkında da bilgiler veren Dr. Köğ, katılımcılara kansere yönelik taramaları nerelerde yaptırabilecekleri hakkında bilgiler verdi ve tarama testlerinin ücretsiz olduğunun altını çizdi. Seminer sonunda Dr. Köğ katılımcıların akıllarında kalan sorulara da yanıt verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Altındağ Belediyesi'nden erkeklere kanser eğitimi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN