Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'nın kararı büyümenin devamı

AK Parti tabanından gelerek 2. Bölge Milletvekili Adayı olan Ayhan Yılmaz 'nın 2023 ve 2071 hedefleri ile daha da büyümesinin seçmenin de talebi olduğunu söyledi

Ankara'nın kararı büyümenin devamı
teşkilatlarında uzun süre görev yapan, başkenti çok iyi tanıyan, AK Parti Ankara teşkilatlarının abisi Ayhan Yılmaz, Esenboğa Havalimanı'nın uluslar arası aktarım merkezi olacağını, Ankara'nın jeotermal turizminde öncü il halini alacağını, mania hattı problemini de çözeceklerini ifade etti. Yılmaz, "AK Parti öncesi ve sonrası Ankara'yı kıyasladığımızda fark bulabiliyorsak 2023 ve 2071 hedefleri doğrultusunda da Ankara'mız hep ileriye doğru yürüyecek. İstikrar sürsün başkent Ankara büyüsün" dedi.

Sizi kısaca tanıyabilir miyiz?
1963 Ankara doğumluyum. Aslen Çubukluyum. İlk, orta, lise öğrenimimi Ankara'da tamamladım. Mısır El- Ezher Üniversitesi'nde 3 sene eğitim gördüm. 1 yıl kadarda Suudi Arabistan'da okudum. Türkiye'ye döndüğümüzde de siyasi hayatımız başladı. Refah Partisi ve AK Parti'de uzun yıllar çeşitli görevlerde bulundum. Şimdiye kadar Ankara'da yapılan seçim çalışmalarının tamamının içerisinde aktif olarak bulundum. Sırasıyla Refah ve Fazilet Partisi Ankara İl Başkan Yardımcılığı ve 3 dönem Ankara Büyükşehir Belediyesi Grup Başkan Vekilliği, AK Parti Ankara İl Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundum. Ankara'nın problemleri, sorunları noktasında elimizden geldiğince vatandaşlarımıza yardımcı olmaya çalıştık. 15 yıl boyunca yerelde halkımıza hizmet etmeye çalıştık. Şimdi de Ankara'nın sorunlarına daha güçlü tercüman olabilme adına genel merkezimiz bizi başkent listesine koydu.

Ankaralılar adaylığınızı nasıl karşıladı, siyasette sizi hangi alanda aktif göreceğiz?
Adaylığım noktasında gerçekten güzel tepkiler aldım. Teşkilattan gelen bir isim olarak kazanabilme ihtimali olan bir sırada yer almam Ankara'daki teşkilatlarda da sevinçle karşılandı. Ankara vekili olarak Ankaralıların oyuyla Allah nasip ederse Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne gireceğim. Yerelden gelmenin avantajıyla Ankara'nın gelişmesi, dönüşmesi adına merkezi başkentin hükümetle olan bağlantılarının tercümanı olacağım.

Seçilmeniz halinde Ankara ile ilgili ne tür projeler, hizmetler sunmayı düşünüyorsunuz?
Ankara'ya direk uçuşlar olsun istiyorum. Ankaralı iş adamlarımız, insanlarımız Ortadoğu'ya giderken önce İstanbul'a sonra da Ankara üzerinden gideceği yere varıyor. Havalimanımız Avrupa'nın en iyi havalimanı. Bu hizmeti verebilecek potansiyelde. Uluslararası aktarım havalimanı haline getirmek için çaba içerisinde olacağım. İş adamlarımızın, esnaflarımızın sıkıntılarının takipçisi olacağım. Genel bütçeden Ankara'ya daha fazla bütçenin aktarılması ve başkentin önündeki bir takım engellerin kaldırılmasıyla ilgili mücadele edeceğiz. Ankara'da mania hattı problemi var. Başkentimiz bundan son derece etkileniyor. İmar planlarımızda ki yeterliliğe rağmen vatandaşlarımız haklarını kullanamıyor. Bu gibi konuların da takipçisi olacağım. İş adamlarımızın dünyadaki iş adamları ile ya da Türkiye'deki iş adamlarıyla rekabet edebilmesi için şartların iyileştirilerek bazı vergilerin düzeltilmesi gerekiyor. Bunlarla alakalı da Meclis'te yasa çıkması gerekiyorsa yasa teklifi vererek bunların çözümü için gayret edeceğiz. Jeotermal konusunda da Ankara'da hızlı çalışmalar yürütülüyor. Merkezi bütçeden bu çalışmaların desteklenmesini sağlayıp başkenti Jeotermal turizmin de başkenti haline getirmeye çalışacağız. Ankara'nın her alanda gelişmesi bu projelerle hayat bulacak.

'20 milletvekili hedefi zor değil'

Başbakan Davutoğlu'nun 'Ankara'dan 20 vekil bekliyorum' sözlerini nasıl değerlendiriyorsunuz?
Sayın başbakanımızın bizlere verdiği hedef gerçekleştirilemeyecek bir hedef değil. 2. Bölgede geçen dönem zaten 9 vekil çıkarmıştık. Arazideki tablo da bize hedefimize yakın olduğumuzu gösteriyor. Bizim hedefimiz Ankara'da yüzde 51 ve üstü.

AK Parti 14 yılda Ankara'da toplam 59,7 milyar TL yatırım ve destek yaptı. Özellikle 2023 hedeflerinde Ankara'nın payı ne olacak?
AK Parti'nin 2023 vizyonu doğrultusunda yapılacak yatırımlar noktasında Ankara'nın İstanbul'dan sonra geleceğini düşünüyorum. Ankara hep memur şehri olarak bilinir ama sanayide de çok iyi bir yere sahip. OSTİM başta olmak üzere Ankara sanayicisi ciddi anlamda hem ihracat yapıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ankara'nın kararı büyümenin devamı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN