Direkt uçuşlar için ASO'dan dev adım

Başkentten direkt uçuşların artırılması için ASO'nun ev sahipliğinde yapılan toplantıda çalışma grubu oluşturulmasının yanı sıra önemli kararlar alındı

Giriş Tarihi: 5.5.2015
Direkt uçuşlar için ASO'dan dev adım
Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir'in ev sahipliğinde Ankara'dan direkt uçuşların artırılması amacıyla yapılan toplantıda çalışma grubu oluşturuldu. Toplantıya TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar ile THY Genel Müdürü Temel Kotil, TAV Esenboğa Genel Müdürü Nuray Demirer ve diğer ilgililer katıldı.

"2009'DAKİ GİBİ OLMASIN"
Özdebir, ASO'da yaklaşık 1 saat süren toplantının ardından yaptığı açıklamada, Ankara'dan bazı illere ve ülkelere direkt uçuşların gerçekleştirilmesi amacıyla 2009'da TBMM Başkanı Cemil Çiçek başkanlığında çalışma yaptıklarını ve uçuşların artırılmasıyla ilgili karar alındığını, Ankara'dan direkt uçuş sayısının 400'den 600'e çıktığını ancak daha sonra THY'nin bu uçuşların bir kısmını geri çekmek zorunda kaldığını söyledi.

875 BİN AKTARMALI YOLCU

Yanlışın tekrarlanmaması gerektiğini kaydeden Özdebir, geçen yıl yaptıkları çalışmaya göre 875 bin yolcunun Ankara'dan İstanbul aktarmalı yurtdışına uçtuğunu ifade etti. Özdebir, bu rakamın Ankara için önemli olduğunu belirterek, bu konuda ASO, ATO ve sivil toplum örgütleri olarak kendilerine düşen görevleri yerine getirmeye hazır olduklarını dile getirdi. THY Genel Müdürü Kotil, DHMİ Genel Müdürü Yıldırım, Sivil Havacılık Genel Müdürü Ekşi'nin de aralarında bulunduğu bir çalışma grubu oluşturulduğunu belirten Özdebir, "Söz konusu çalışma grubu, frekansların sıklaştırılması için neler yapılması gerektiği konusunda daha detaylı çalışma yapacak" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Direkt uçuşlar için ASO'dan dev adım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN