Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ağızlar kirlenmesin diye 'küfre hayır'

Kızılcahamam Cumhuriyet İlkokulu, "Küfre Hayır Yürüyüşü" ve "Kötü Sözleri Balonlara Hapsedip Patlatıyoruz" etkinliklerini büyük bir katılımla gerçekleştirdi

Giriş Tarihi: 6.5.2015
Ağızlar kirlenmesin diye 'küfre hayır'
Kızılcahamam Cumhuriyet Meydanı'nda yapılan "Ailemiz her şeyimiz, ağızlar kirlenmesin'' projesi kapsamında "Küfre Hayır Yürüyüşü" ve "Kötü Sözleri Balonlara Hapsedip Patlatıyoruz" etkinliğine, AK Parti Milletvekili Ahmet İyimaya, İlçe Kaymakamı Mehmet Yıldız, Belediye Başkanı Muhittin Güney, İlçe Jandarma Komutanı Onur Akyüz, İlçe Emniyet Müdürü Yusuf Pamuk, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

"AİLENİN ÖNEMİ ANLAŞILMALI"
Cumhuriyet İlkokulu Müdürü Ertuğrul İpek proje hakkında şu bilgi vererek, "Gençlerin, çocukların anne babalarının ve ailenin değerini anlaması. Anne babaların gençleri anlamasını sağlamak. Kötü ve çirkin sözle m��cadele" konularını ele aldıklarını söyledi. İpek amaçlarının, etkinliklerle ailenin önemini gençlere ve anne babalara kavratmak, argo ve küfrün bir ahlak problemi olduğunu ve milletimizin değerleri ile uyuşmadığını, en değerli varlıkların böylesine ağza alınmayacak ifadelerle değersizleştirildiğini halka anlatmak olduğunu sözlerine ekledi.

KÖTÜ SÖZLERİ BALONLARA HAPSEDİP PATLATTILAR
Öğrenciler etkinliğin sonunda ellerindeki balonları patlattı. Proje yarışmalarında derece alan öğrencilere hediyeler verildi. Öğrenciler protokol ve halk ile ellerindeki "küfre hayır" yazılı dövizler taşıdı. Gördüğü ilgi nedeniyle de kampanya yıl sonuna kadar uzatıldı. Kızılcahamam'daki okullarda resim, afiş ve slogan yarışmaları düzenlenirken katılımcılara okul aile birliği tarafından saat ve benzeri ödüller takdim edildi. 16 Mayıs'ta bitecek projenin verimli olduğunu ve katkı için çok talep geldiğini anlatan Cumhuriyet İlkokulu Müdürü İpek bu nedenle kampanyanın yılsonuna kadar sürdürüleceğini bildirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ağızlar kirlenmesin diye 'küfre hayır'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN