Büyükşehir'den Çamlıdere'ye dev park

Giriş Tarihi: 7.5.2015
Büyükşehir'den Çamlıdere'ye dev park

Büyükşehir Belediyesi'nce Çamlıdere'deki Şeyh Ali Semerkandi Türbesi'nin çevresine yapılan parkın açılışını Başkan Gökçek ile eşi yaptı. Parkın ortasında bin 400 metrekare büyüklüğünde yapay bir gölet bulunuyor

Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı gerçekleştirilen 27 bin 967 metrekarelik park törenle hizmete açıldı. Parkın açılışında kendisini karşılayan Çamlıderelilere seslenen Başkan Melih Gökçek, "Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne bağlanmadan önce de Çamlıdere'ye hizmet yağdırıyorduk" dedi.

TÜRBEYİ DE ZİYARET ETTİLER

Açılış töreninde bir konuşma yapan Başkan Gökçek, Şeyh Ali Semerkandi Türbesi'nin maneviyatından bahsederek, "Buradaki bu manevi havayı Ankara'da Hacı Bayram-ı Veli Hazretleri'nin olduğu yerde hissediyoruz. Onun için buranın değeri bambaşka. Gerek ben, gerekse eşim, buraya geldiğimiz zaman ayrı bir manevi havaya bürünüyoruz. Öyle zannediyorum ki tüm Çamlıdereliler bundan dolayı ayrı bir mutluluk yaşıyor" diye konuştu. Konuşmaların ardından kurdeleyi kesen Başkan Gökçek ve katılımcılar, türbe önüne yapılan müze ve kafeterya ile satış mağazaları bölümünü gezerek, Şeyh Ali Semerkandi Türbesi'ni ziyaret etti. Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı gerçekleştirilen 27 bin 967 metrakelik dev parkta, bin 100 adet uzun boylu ağaç, 58 bin 400 çalı grubu ile 3 bin çiçek dikimi gerçekleştirildi. Parkta çocuklar ve büyükler için spor ve eğlence bölümü ile 1400 metrekare büyüklüğünde yapay bir gölet yer alıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyükşehir'den Çamlıdere'ye dev park
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN