Gölbaşı başkentin gözdesi olacak

Giriş Tarihi: 7.5.2015
Gölbaşı başkentin gözdesi olacak

AK Parti Milletvekili Adayı Mehmet Ali Canlı Gölbaşı'nın yeniden sayfiye bölgesi olacağını söyledi

Başkentte turizmi canlandırma adına simge bir yapı olması ve Altındağ'da başlatılan evleri projesinin başkentin geneline yayılması adına çalışmalar yürüteceğini ifade eden AK Parti Ankara 1. Bölge Milletvekili Adayı Avukat Mehmet Ali Canlı, Ankara'nın eşsiz bölgesi Gölbaşı'nın geçmişte yapılan çarpık yapılaşmadan kurtulup yeniden sayfiye alanı olacağını söyledi. Canlı, seçim çalışmalarındaki izlenimlerini Sabah Ankara'ya anlattı.
Sizi kısaca tanıyabilir miyiz?
1966 Nevşehir Gülşehir doğumluyum. 1969 yılında Ankara'ya geldik. Yenidoğan'da bir gecekonduda büyüdüm. İlkokulu, ortaokulu, liseyi orda okudum. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdim. 2002 yılında AK Parti Ankara 1. Bölge milletvekili adayı oldum. 2009-2013 yılları adasında AK Parti İl Disiplin Kurulu'nda görev yaptım. Hukuk ve Demokrasi Derneği'nin kurucularındanım. Şimdi de 25. dönem milletvekili adayı olarak partimizin aday göstermesi üzerine Ankara 1. Bölge adayıyım.
Siyasete girme düşünceniz nasıl oluştu?
Türk milletinin zaten genlerinde var siyaset meselesi. Yenidoğan'da kaldığımız dönemlerde özellikle sol kesimin içindeydik, hukuk fakültesine geldikten sonra daha çok ülkücü arkadaşlarla birlikteydik. 1999 yılında MHP'ye oy verdim. 2002'de AK Parti kurulduktan sonra özellikle koalisyon döneminde yapılan hatalardan dolayı, 'Ben bir daha MHP'ye oy vermem' dedim ve AK Parti saflarında yer aldım. Kurucumuz Recep Tayyip Erdoğan'ın peşinde şimdiye kadar devam ettik.
Adaylığınız açıklandıktan sonra başkent seçmeninden ne tür tepkiler aldınız?
Avukat olmamdan dolayı hep halkla iç içe oldum. O itibarla dönüşler çok güzel oldu. Şimdi de parti çalışmaları kapsamında alanda gezdiğimiz zaman özellikle halkın içinden biri olmamız dolayısıyla büyük teveccüh görüyoruz.
Sizce başkentin en önemli sorunları nelerdir? Seçilmeniz halinde başkent Ankara ile ilgili projeleriniz nelerdir?
Başkentte simge bir yapı olması gerekiyor. Bakın Paris'teki Eyfel kulesinin bir özelliği yok tamamen bir demir yığını ama Paris şu an dünyanın en çok turist gelen şehirlerinden birisi. Son zamanlarda kentsel dönüşüm kapsamında Altındağ'da olsun değişik yerlerde olsun binalarda Ankara evleri yapımına dönüldü. Bunlar yerli, yabancı turistlerin uğrak yerleri haline geldi. Hamamönü çalışması başkente vizyon kattı. Bu projenin Ankara geneline uygulanması bence önemli. Bunun yanında hava alanına bir metro hattının çok acil olarak yapılmasının gerektiğini düşünüyorum. Gölbaşı'nın geçmişten gelen çarpık yapılaşması ortadan kaldırılmaya çalışılıyor. Ankara'nın bu eşsiz bölgesi yeniden sayfiye alanı yapılmaya çalışıyor. Bu konudaki çalışmaları çok önemsiyorum.

PARALEL BİTİRİLMELİ

7 Haziran'dan sonra oluşacak siyasi tablo hakkında neler söylemek istersiniz? Halkımız sandığa gittiğinde elini vicdanına koyup AK Parti'nin altına evet basacak diye düşünüyorum. O yüzden bugünkü tablo, AK Parti'nin güçlenerek seçim sonrasına erişeceğini gösteriyor.
Paralel Yapı'yla mücadelenin neresindeyiz? Paralel Yapı'yla mücadelenin bugüne kadar çok da yeterli olmadığını en son korsan salıvermelerle gördük. Devletin bunlara en sert şekilde müdahale etmesi gerektiğini düşünüyorum. Benim bizzat şahit olduğum olaylar var. Mesela özel sektör sahibinin vergi memurları eliyle yıpratılması, özel cezalar uygulanarak Paralel Yapı'nın kendi şirketlerine yer açıp haksız kazanç elde ettiklerini gördük.

'GİZLİ İTTİFAK DEVREDE'

Diğer siyasi partilerin başkent adayları hakkında ne düşünüyorsunuz?
HDP'nin Ankara çapında barajı aşsa dahi milletvekili çıkaramayacağını, Aylin Nazlıaka'nın ise Melih Gökçek ile karşılıklı atışması sonucu Ankara nezdinde itibarının kalmadığını düşünüyorum. Haberal'ın oğlunun ise MHP'den aday olması halkta bu partiler arasında gizli bir ittifak oluyormuş hissi uyandırıyor.
Ankara'da yüzde 65'i geçeriz

Sahaya inen ilk parti AK Parti oldu. Geçen seçimlere bakarak sahadaki hava nasıl?
Sahadaki hal ve hareketler diğer partilerin sinsi oyunlar peşinde olduğunu gösteriyor. Mesela Türközü'ne gittik CHP ve HDP bayrakları iç içe... Bu itibarla sanki bir iş birliği yapılmış. Sahada diğer partiler tarafından AK Parti'nin iktidarını yıkmaya karşı HDP barajı aşsın diye özellikle dokunulmuyor, rahat çalışma yapılması isteniyor gibi bir izlenim var. Bunun yanında AK Parti Ankara'nın her yerinde var. Çalışmalarımızda diğer partiler ile hiç karşılaşmadık. Halk da sağ olsun partimize ve adaylarımıza büyük bir teveccüh gösteriyor. Bu teveccühle birlikte çalışmalarımız iyi bir şekilde noktalanırsa ben AK Parti'nin başkentte %65'i geçeceğini düşünüyorum.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gölbaşı başkentin gözdesi olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN