ANGİAD'dan çıkarma

ANGİAD Başkanı Fatma Semiz ve dernek üyeleri, yılda 120 milyon dolarlık ciroya sahip İpek Harmanlı'ya ait iki ayrı firmayı ziyaret etti

Giriş Tarihi: 8.5.2015
ANGİAD'dan çıkarma
Ankara Genç İşadamları Derneği'nin (ANGİAD) bölgesel yemeği bu kez üyelerden İpek Harmanlı'nın ev sahipliğinde gerçekleşti. Yemek öncesi İpek Harmanlı'nın Sistem Satış Yöneticiliği'ni yaptığı Kazan'daki şirketleri ziyaret eden ANGİAD'lılar, tesislerden çok etkilendi. Şirketlerin faaliyet alanlarıyla ilgili genç işadamlarına bilgi veren İpek Harmanlı, "Girişim Elektrik, dünyanın en önemli markalarının bayiliğini üstlenmiş, bugün Türkiye'de ve dünyanın 34 ülkesinde elektrik ürünlerinin satış ve pazarlamasını yapan bir firma. Şirketimizin Cezayir, Türkmenistan ve Irak-Erbil'de de şubeleri bulunmakta. Yerli ve uluslararası imalatçıların bayisi veya yetkili satıcısı olarak stok gücümüzle, müşterilerimizin taleplerini tek yerden hızlı ve ekonomik olarak sağlama gücüne sahibiz" dedi. Eurotower Enerji'de ise kendi ürünlerini imal ettiklerini anlatan Harmanlı, "Ürettiğimiz elektrik, elektromekanik ürünler dünyanın dört bir tarafına ihraç edilmektedir. Her iki fabrikamız toplam 33 dönümlük bir arazi üzerinde ve yılda 120 milyon dolarlık ciroyla Türk ekonomisine, Türk ihracatına katkı sağlamaktayız" diye konuştu.

300 KİŞİYE İSTİHDAM
Harmanlı şöyle devam etti: "Ulus ve Kazan'daki yerlerimizde 47'si mühendis ve teknik eleman olmak üzere toplam 300 kişi istihdam ediliyor. Firmalarımızla iş yapan firmaları da hesap edersek, bin kişiden fazla insan buralardan ekmeğini kazanmaktadır." ANGİAD Başkanı Fatma Semiz ise Türkiye'de cari açık, işsizlik ve enflasyon sorununun en düşük seviyede olabilmesi konusunda özel sektöre büyük görev düştüğünü ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ANGİAD'dan çıkarma
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN