Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkentin sorunu bizim namusumuz

Ankara 1. Bölge Milletvekili adayı Ahmet Gündoğdu "İstanbul ile yarışan başkentin her sorunu bizim namusumuzdur. Çözümü için de elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz" diye konuştu

Başkentin sorunu bizim namusumuz
850 bin üyeli Memur- Sen ve 350 bin üyeli Eğitim-Bir-Sen'in Genel Başkanlığı'ndan sivil siyasete soyunan AK Parti Ankara 1. Bölge Milletvekili adayı Ahmet Gündoğdu SABAH Ankara'nın sorularını yanıtladı.

Neden AK Parti'yi tercih ettiniz?
Bir idealim ve bir dünya görüşüm var. Merhum Erbakan Hocamın yetiştirdiği gençlerden biriyim. Millete ve ümmete hizmet etmeyi hocamızdan öğrendik. Onun öğrettiği teşkilatçılıkla sendikacılık yaptık. 2007'de bazı kesimler darbe çığırtkanlığını yaparken Hak-İş ve TGTV ile birlikte Ortak Akıl Mitinglerini düzenledik. Çünkü biz hocamın zamanında da parti kapatmalara karşı çıkmıştık. Türkiye parti mezarlığı olmamalı diyorduk. O gün Memur-Sen, Eğitim-Bir-Sen gibi güçlü örgütlerimiz yoktu. Sadece sloganlarımız ile bunu dile getiriyorduk. Benim genel başkanlığım sürecinde ise fiilen buna karşı durduk. Benim sendikacılık alanında durduğum çizgi emek, insan ve ümmet merkezliydi. Bununda Türk siyasetinde tek karşılığı var o da AK Parti. Siyaset yapacaksam ya AK Parti'de olacaktım ya da başka partide asla olmazdım. Başka partilere karşı olmak ya da yapamadıklarının neler olduğunu bilerek bugünlere geldiğimiz için başka adres arayışı zaten olamazdı.

ANKARA BENİ BAĞRINA BASTI

Adaylığınız açıklandıktan sonra başkentlilerden ne tür tepkiler aldınız?
Ankaralılar beni Memur-Sen Genel Başkanı olarak hep bağırlarına bastı. Akil insanlar heyeti içinde yer aldığım dönemde benim nereli olduğumun önemi yoktu Türkiyeliydim. 13 yıldır başkentte oturuyorum. Filistin, Mısır mitingleri, Siyonizm'e karşı çıktığımız mitingler ve Doğu Türkistanlılara sahip çıktığımız eylemlerde Ankaralılarla mücadele ettik. 13 yıldır Türkiye'nin ileri demokrasiyle buluşması adına Memur-Sen'de yürüttüğümüz davayı Ankara'da yapıyorum. Ankara'da da 85 bin üyem var. 7 Haziran'a kadar da bütün ilçelerle kucaklaşacağız. Başkentliler adaylığıma sevindi ve beni bağırlarına bastı.

AK Parti'nin 2023 vizyonunda Ankara'nın yeri nedir?
Genel Başkanken teklif makamındaydım şimdi ise icra makamında olup başkentin sorunlarının takipçisi olacağım. Yeni Türkiye'nin başlangıcı Ankara olacak. 2023'ün mimarı da başkent Ankara olacak. Ankara'nın da gelişmesi adına atılacak tüm adımlara ön ayak olacağız.

İSTANBUL İLE YARIŞIYORUZ

Siyasette sizi hangi alanda aktif olarak göreceğiz?
Ben Memur-Sen Genel Başkanı olarak takım kaptanıydım. Partimde ise mevcut takımın bir ferdi olacağım. Dolayısı ile parti büyüklerimizin belirleyeceği politikalarda aktif olmaya gayret edeceğim. Ama ben emekçi, eğitimci, öğretmen, çalışma hayatının içinde olan bir Ahmet Gündoğduyum. Bu alanlardaki tecrübemi parlamentoya taşımak istiyorum.

Seçilirseniz başkent Ankara ile ilgili ne tür hizmetler sunacaksınız?
Belediyeciliğin destanını yazan ve Ankaralıların bu destanı yakından yaşadığı bir ildeyiz. Melih başkanın Ankara'ya bir deniz taşımadığı kaldı. Ankara'daki bu destanda üzerimize düşen ne ise biz onu yapacağız. Ankara'da AK Belediyeciliğin en güzel örneğini yaşıyoruz. İstanbul ile yarışan dünyanın birçok Avrupa başkentini geride bırakmış başkentin her sorunu bizim namusumuzdur. Başkentimizin tüm sorurlarının çözümü için elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz.

YENİ TÜRKİYE'Yİ İNŞA EDECEĞİZ

Başkent seçmenine ne mesaj vermek istersiniz?
Devleti, bürokrasiyi, sivil toplumu çok iyi tecrübe edindim. Önce başkentimizi sonra da ülkemizi yeniden imar edip tüm ayak oyunlarından kurtarıp, bölgesel çatışmaları da sona erdirip yeni Türkiye'yi hep birlikte inşa edeceğiz. Bunun içinde en önemli sorumluluk Ankaralı kardeşlerime düşüyor. Temel hacca gitmiş. Sormuşlar ne yaptın diye. Temel şeytan taşladım demiş. Başka ne yaptın? yine şeytan taşladım. Vakfe, say, tavaf bunları yapmadın mı diye sorduklarında, eski günahlarıma baktım ve hep şeytanın vesvesesi ile olduğunu gördüm ve hep şeytan taşladım demiş. Biz şimdiye kadar şeytanları taşladık bundan sonra da tavaf, vakfe yapma zamanı.

CHP'NİN VAATLERİ EKONOMİK HOVARDALIK

CHP seçim vaatlerini de eleştiren Gündoğdu şöyle konuştu: "CHP'nin eğitim paketinde 1+8+3 eğitim modeli var. Bu yarasa siyasetçilerin modelidir. İmam Hatip Orta Okulları'nı kapatacaklar. Din Kültürü derslerini kaldıracaklar. Tek parti diktatörlüğünü özümsemiş, dinle kavga eden geleneksel vesayetçi CHP özlemini, açıkladıkları seçim beyannamesinde görüyoruz. Ekonomik pakette ise 'ekonomik hovardalık' yapılıyor atış serbest. Kılıçdaroğlu SSK Genel Başkanıyken orayı batırdı. Demek senin hesap uzmanlığın batırıyor. Şimdi dolu kasaya gözü dikmiş. Bunun tek açıklaması var o da şu; bu paket AK Parti'nin tek celsede boşadığı İMF ile tekrar nikâh kıyma gayretidir. CHP denince tüp kuyrukları akla gelir ama AK Parti deyince tüp geçitler, çocuğu olmayan sigortalıların 3 sefer tüp bebek ücretinin karşılanması gibi tüp kavramları akla gelir. İşte fark bu..."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkentin sorunu bizim namusumuz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN