Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Huzurlu bir başkent AK Parti vizyonu

AK Parti Milletvekili Adayı Ahmet Baba, çevreye duyarlı ve huzurlu bir başkentin AK Parti vizyonunun özeti olduğunu söyledi

Giriş Tarihi: 12.5.2015
Huzurlu bir başkent AK Parti vizyonu
'da 2023 ve 2071 hedefleri doğrultusunda her alanda atılım yapılacağını belirten AK Parti Ankara 2. Bölge Milletvekili Adayı Ahmet Baba, "Ulaşımı, kentleşme estetiği, sosyal ve kültürel donatıları, yaşanırlık düzeyinin yükseltilmesi, huzurlu bir metropol ve çevre duyarlılığıyla alt ve üst yapısını tamamlamış bir başkenti sahneye çıkarmak, AK Parti vizyonlarının özetidir" dedi.

Siyasete girme düşüncesi nasıl oluştu?
Uzaktan seyretme, kayıtsız kalma, umursamaz davranma gibi bir tabiatım yoktur. Mutlaka elimi taşın altına koyar, memleket ve insanlık için omuz vermek isterim. Türkiye, AK Parti iktidarı ile birlikte her alanda büyük bir atılım sürecine girmiştir. Bu sürece destek olmak, omuz vermek niyet ve kararlılığı, beni siyaset arenasına taşıyan tek ve en önemli sebeptir.

"LAF DEĞİL İŞ ÜRETECEĞİZ"

Neden AK Parti'yi tercih ettiniz?

Başka tercih edilebilecek, siyaset ve çözüm üreten bir siyasi yapı mı var? Bana göre yok! Öncelikle milletin tercih ettiği, inandığı ve güvendiği bir siyasi partiden bahsediyoruz. Ben de bu milletin bir ferdiyim. Halkın içindeyim ve halkın gündeminin kalbinden geliyorum. Bu sebeple, sadece siyasi tercihimi AK Parti'den yana kullanmış bir aday değilim. Tercih dememiz için birbirine yakın seçeneklerin olması lazım. Böyle bir seçenek hali yok. AK Parti siyaset arenasında vizyonu, kucaklayıcılığı, demokratlığı ve insanların değerlerine saygısı itibariyle alternatifi olmayan bir siyasi harekettir. Derdi hizmet olan, milletin derdiyle dertlenen ve bu memleket için laf değil iş yapma amacında olan herkes gibi benim yerim de doğal olarak AK Parti saflarıdır.

"HEMŞEHRİLERİMİN YANINDAYIM"

Adaylığınız açıklandıktan sonra ne tür tepkiler aldınız?

Hemşehrilerilerim, dostlarım, tanıdıklarım çok olumlu buldu. Sevinçle karşıladılar. Teveccühleri ve muhabbetleriyle bunu her fırsatta gösteriyorlar. Çok büyük bir sevgi seli ve samimi destek eşliğinde seçim çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Siyasette sizi hangi alanda aktif olarak göreceğiz?
Siyaset bir takım çalışması ve bizim de çok iyi, nitelikli, birikimli ve yüreği memleket sevgisiyle dolu bir takımımız var. AK Parti'nin hizmet takımında kime ne görev verilirse en iyi şekilde yerine getirecektir. Kişisel olarak hemşehrilerimin gözü, kulağı ve başları sıkıştığı zaman her daim yanlarında bulacakları bir vekil olma kararlılığındayım. Türk ve İslam dünyasıyla ilişkilerin koordinasyonu, geliştirilmesi ile sivil toplum ile ilişkilerin kökleştirilmesi ve bugüne kadar olduğu gibi ahenkle yürütülmesi noktasında, tecrübelerimi AK Parti iktidarında daha verimli yürüteceğimi düşünüyorum.

'İKTİDAR YÜZÜ GÖREMEYECEKLER'

Seçilmeniz halinde başkent Ankara ile ilgili projeleriniz nedir? Ne tür hizmetler sunacaksınız?
İdarecilik ve yerel yönetimler konusundaki tecrübelerimi önce AK Parti'nin emrine vermek, sonra da yerel yönetimlerle uyum içerisinde, ortak akıl ve vizyon eseri projeler üretmek, Ankaralı hemşehrilerimin iradesinin ve düşüncesinin en üst düzeyde temsil edilmesini ve karşılık bulmasını sağlamak temel hedefimdir.

AK Parti'nin 2023 vizyonunda Ankara'nın yeri nedir?
Ankara, dünyanın sayılı başkentlerinden, gözde başkentlerinden birisi... Dünya lideri bir Türkiye hedefine bağlı olarak, böyle bir ülkeye yaraşır bir başkent fotoğrafını gerçekleştirmek, 2023 vizyonumuzun temel hedeflerindendir. Ankara değişen, dönüşen Türkiye'ye yakışır bir başkent olacak. Ulaşımı, kentleşme estetiği, sosyal ve kültürel donatıları, yaşanırlık düzeyinin yükseltilmesi, huzurlu bir metropol ve çevre duyarlılığıyla alt ve üst yapısını tamamlamış bir başkenti sahneye çıkarmak, 2023 vizyonumuzun özetidir diyebilirim.

Diğer siyasi partilerin başkent adayları hakkında ne düşünüyorsunuz?
Milletimizin AK Parti'den başka bir siyasi partiye Türkiye'yi emanet etmediği ve etmemek kararında olduğu açık seçik görülüyor. İktidar yüzü göremeyeceklerine göre, bari yapıcı ve olgun muhalefet etmeyi başarsınlar. Bugüne kadar diğer siyasi partilerin başkent adayları iyi bir muhalefet ortaya koyamadı. Yapıcı, proje ve çözüm üreten, öneren bir verimlilik sergileyemedi. 8 Haziran sonrasında da onlar muhalefette kalacaklarına göre umarım selefleri gibi beceriksiz olmazlar.

'BAŞKENT BİRLİĞE, DİRLİĞE OY VERECEK'

Sizce AK Parti'yi diğer siyasi oluşumlardan farklı kılan ne?
AK Parti, diğer partilerin olamadığı ve olamayacağı derecede özgürlükçü, farklı düşüncelere ve pencerelere açık siyasi bir yapıdır. AK Parti'den önce bir avuç elit, 'Bu vatan/devlet bizim. Biz ne dersek o olur' anlayışındaydı. Aksi bir düşünce ortaya koyan 'hain' diye yaftalanırdı. AK Parti'yle bu vatan da devlet de 78 milyonu kuşatan, gözeten ve iradesini temsil eden bir iklim ortaya çıkardı. El değmeye korkulan meseleler birer birer ele alındı ve kıyamet kopmadı.

Son olarak, başkent seçmenine mesajınız nedir?
Başkent seçmeni Türkiye'yi de dünyayı da bilen bilinçli ve duyarlı bir seçmendir. Bu sebeple, hemşehrileri olmakla gurur duyuyorum. Aynı şekilde başkent seçmeni istikrara, atılıma, kardeşliğe, birliğe ve dirliğe, kalkınmaya ve dönüşüme destek verecekdir. Sürekli olarak aralarında olan bir kardeşleri olarak bunu görüyorum.
Türk tarihini araştırıyor

Sizi kısaca tanıyabilir miyiz?
1971 yılında Kırşehir'de doğdum. İlkokulu, ortaokulu, liseyi Ankara'da okudum. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'ni bitirdim. Maliye, finansman ve yatırım alanlarında uzmanlaştım ve bu alanlarda danışmanlık hizmeti verdim. MÜSİAD ve Milli Görüş teşkilatında değişik kademelerde görev yaptım. Türk Cumhuriyetleri ve İslam ülkeleriyle işbirliği alanında çeşitli projeler ve çalışmalar yürüttüm. 'Ortak Türk Tarihi Yazımı Sorunu' başlıklı projede, Türk Cumhuriyetleri'ndeki tarihçiler ile Türkiye'deki tarihçiler arasında iletişim ve koordinasyonu sağladım. 2006 yılında AK Parti Ankara İl Yönetim Kurulu üyesi seçildim. Mali ve idari işlerden sorumlu İl Başkan Yardımcısı olarak 3 yıl görev yaptım. 29 Mart 2009 yerel seçimlerinde AK Parti'den Keçiören Belediye Meclis üyesi seçildim. 2009-2010 yılları arasında Keçiören Belediye Başkan yardımcılığı ve Başkan vekilliği görevlerini üstlendim. 2014'te 'Tarihdaş Milletler ve Topluluklar Derneği'ni kurdum. Halen bu derneğin başkanlığını yürütüyorum.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Huzurlu bir başkent AK Parti vizyonu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN