Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu sezon hedefimiz Avrupa Kupaları

Giriş Tarihi: 13.5.2015
Bu sezon hedefimiz Avrupa Kupaları

Hande Naz Şimşek... Boyu 185 cm, orta oyuncu. "Keşke biraz daha uzun olsaydım!" diye hayıflanıyor. Hedefinde, gelecek planlamasında sadece voleybol var. Şimdi oyunculuk, sonrasında antrenörlük istiyor. Antrenörlük için hem alaylı hem mektepli olacak, çünkü Ankara Üniversitesi Antrenörlük Bölümü'nde okuyor

Halkbank Bayan Voleybol Takımı, oldukça zorlu geçen bir sezonun ardından Birinci Lig'e yeniden dönmenin mutluluğu ile dolu. Takımın yıldızlarından Hande Naz Şimşek, genç yaşına ve kısa voleybol yaşamına bir dolu başarı sığdırmış bir oyuncu. Merak ettiklerimizi sorduk ve olgun yanıtlar aldık.
Kendini kısaca tanıtır mısın?
1995 Ankara doğumluyum. Voleybola beden eğitimi dersi öğretmenimin teşvikiyle başladım. Aslında halkoyunları oynuyordum. Uzun boyumla oradan seçilip voleybol saflarına katıldım. Okulumda, ilk olarak okuluma staj için gelen Berk İnanç'la çalıştım. Berk Hoca beni SGK'ya yönlendirdi. 2-3 sene orada oynadım. Rahmetli Yıldız Yıldırım ile çalıştım. Yıldız ablanın vefatından sonra voleybola küstüm, bırakmak istedim. Aytuğ abi (Pehlivan) ve Filiz abla (Pehlivan) ile yeniden SGK'ya döndüm. O yıl A Takımda oynadım, play-off'a katıldık. Ertesi yıl bir şanssızlık oldu ve kulüp kapandı. Aytuğ Abi "Gazi Üniversitesi Spor Kulübü ile anlaştım, bizimle birlikte ol " dedi. Bu çağrıya uydum. Son üç yılı Halkbank olmak üzeri 4 sezondur bu ailenin içindeyim.
4 yıldır buradasın. İçinde bulunduğunuz yapıyı biraz anlatır mısın?
Halkbank çok çalışkan ve gençlere büyük önem veren bir kulüp. Maçta kazanmayı hedeflerken, geri planda oyuncu kazanmayı da başaran bir yapımız var. O yüzden çok seviyor ve rahat ediyorum. Genç olmama rağmen, burada herkesin kolaylıkla yakalayamayacağı sevinçler ve heyecanlar yaşadım. Örneğin, İkinci Lig'de, bu genç yaşımda hemen her sene play-off gördüm, oynadım da. Aynı şekilde Birinci Lig'de forma giydim. Bu, elbette Halkbank'ta oynamanın kazandırdığı bir avantaj.
Ne zamana kadar oynamayı düşünüyorsun, ne zaman bıkacaksın bu spordan?
Oyanayabildiğim kadar oynamayı düşünüyorum. Çünkü voleybolu çok seviyorum. Bıkmak aklımdan bile geçmez. Voleybol oynadığım zaman kendimi daha dinç, daha enerjik hissediyorum. Bu yüzden oynayabileceğim yaşa kadar oynamayı düşünüyorum.
Sence zor mu bu spor? Kamplar, seyahatler, antrenmanlar, maçlar... Bir de okul var...
Zor ama keyifli. Keyif aldığınız sürece az önce bahsettiğiniz zorlukları görmüyorsunuz bile. Okulla birlikte olduğunda işler gerçekten karmaşıklaşıyor. Voleybol sevmeseniz, bu düzeydeki mücadelenin üstesinden gelemezsiniz. Benim yaşıtlarıma ve benden küçüklere önerim ikisinin birlikte pekala olacağı yönündedir.
Sence bu sezon gerçekçi hedefiniz nedir?
Ben yapabileceğimize inanıyorum. Hedefimizde Avrupa Kupaları'na katılmak var ve seviye bizim için çok uzak değil, olabilecek bir şey. Geçtiğimiz yıl Birinci Lig'de bir şanssızlık yaşadık. Bence o takımla da yapabilirdik. Şanssızlık diyelim. Olmayacak bir hedef değil.
Kendine rol model aldığın bir oyuncu var mı? Elbette var. Mileno Rasic'i çok beğeniyorum, hayranım ona. O benim idolüm. Ayrıca Fürst, Eda Erdem ve Maja Poljak da örnek olduğum oyuncular arasında.

KOLEJ TAKIMI GİBİYİZ BURADA AİLE GİBİ OLDUK

Kulüpte idman temponuz nasıl?
Gerçekten çok yoğun. Hele bu sene çok yorucu bir sezondu. Ama emeğimizin karşılığını aldık. Fakat söylemeliyim ki, bizim takımımızın bazı avantajları var. Biraz klişe bir deyim olacak ama gerçekten kolej takımı gibiyiz. Öncelikle takımdakilerin hemen hepsi öğrenci. Öte yandan bir aile olduk burada. 9 ay süresince hep birlikteyiz. Sabah akşam 3'er saat antrenman yapıyoruz. Kimi zaman ailelerimizden çok arkadaşlarımızla birlikte oluyoruz. Bu durum da başarı için anahtar oluyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu sezon hedefimiz Avrupa Kupaları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN