Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sağlık ve sanayi kenti olacağız

AK Parti 2. Bölge Milletvekili Adayı Emrullah İşler, başkentte sanayi yatırımlarının yanı sıra sağlık alanında da dev projelerin hayata geçirileceğini söyledi

Giriş Tarihi: 13.5.2015
Sağlık ve sanayi kenti olacağız
Sahada seçim çalışmalarına aralıksız devam eden Milletvekili Emrullah İşler, seçim sürecini, gündeme dair konuları, Ankara ile ilgili projelerini, diğer siyasi partilerin Ankara adaylarını ve AK Parti'nin 2023 vizyonunda Ankara'nın yerini Sabah Ankara'ya anlattı. Ankara'nın şehir hastaneleri ile sağlık turizminin, savunma alanı ile de sanayinin başkenti olacağını ifade eden İşler, başkentte kurulacak toplam 7 bin yataklı iki şehir hastanesinin de sağlık turizmi açısından çok önemli olacağını söyledi.

Yeni dönemde siyasette sizi hangi alanda aktif olarak göreceğiz?
Siyaset uzun soluklu bir iş. Benim akademisyen bir geçmişim var. Şu anda da Milli Eğitim Kültür, Gençlik ve Spor komisyon başkanlığı yapıyorum. Ortadoğu, Kuzey Afrika, Arap dünyası ile ilgili büyük tecrübelerim var. İyi Arapça bilmem hasebi ile de Araplar tarafından sürekli aranan bir siyasetçiyim. Dolayısıyla bu alanlarda Başbakanımızın vereceği görevlerde hizmet etmenin gayreti içinde olacağız.
OSB'ler mektep haline gelecek

Seçilmeniz halinde Ankara ile ilgili projeleriniz neler?
Organize Sanayi yöneticileri ile sık sık beraber olduk. Biz her zaman Ankara'da başta sanayi bölgeleri ve Siteler olmak üzere hep başkentlilerle beraber bir bütünüz. Ben özellikle yüzde 80 sanayi bölgesinin Ankara ve çevresinde olmasını doğrusu çok önemsiyorum. Ankara'da hali hazırda olan sanayi bölgeleri artık yetersiz. Bunları genişletmek için yeni dönemde de mücadele vereceğiz. Yine Bilkent ve Etlik'teki şehir hastanelerimiz seçim vaatlerimizdendi. Her ikisinin de temelini attık. Yakın bir zamanda da Etlik'te bulunan şehir hastanemizde de çalışmalara başlayacağız. Diğer taraftan Akyurt fuar alanı noktasında da çalışmalarımızda sona yaklaşık. Yakın zamanda temelini atıp yapımına başlayacağız. Bunları artırmak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Organize sanayi bölgelerini mektep haline getireceğiz.
Eğitimden siyasete

Sizi kısaca tanıyabilir miyiz?
1960'ta Kızılcahamam Kuşçuören Köyü'nde doğdum. Kral Suud Üniversitesi Eğitim Fakültesi İslami İlimler Bölümünde lisans, Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Temel İslam Bilimleri Bölümü'nde Yüksek lisansımı ve aynı üniversitenin Tefsir Anabilim Dalında da doktoramı tamamladım. Cumhuriyet Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Temel İslam Bilimleri Bölümünde Tefsir alanında yardımcı doçent olarak çalıştım. Daha sonra Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Yabancı Diller Eğitimi Arap Dili Eğitimi Anabilim Dalında yardımcı doçent, doçent ve profesör unvanıyla görev yaptım. Başbakan Başmüşaviri olarak çalıştım. TBMM 24. Dönem Ankara milletvekili oldum. Adalet bakan vekilliği ve Başbakan Yardımcısı olarak görev aldım. Dışişleri komisyon üyeliği ve İslam Konferansı Örgütü Parlamento Birliği Başkanlığı görevinde bulundum. 14 Ekim 2014 tarihinde Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu başkanı seçildim.

SANDIK ZAFERİNE ŞAHİT OLACAĞIZ

AK Parti'nin 2023 vizyonunda Ankara'nın yeri nedir?
Özellikle savunma sanayinin başkenti haline gelmesi 2023 hedeflerimiz arasında. Aynı zamanda kuracağımız 7 bin yataklı 2 şehir hastanesi de sağlık turizmi açısından Ankara için son derece önemli olacak. Fuar alanımızın da yapılmasıyla birlikte Ankara'mızı ticaret merkezi haline getiriyoruz. Ayrıca Ankara'yı transit uçuşlara açılan bir merkez haline getirme çabası içinde de olacağız.

8 Haziran'dan sonra oluşacak siyasi tablo hakkında ne söylemek istersiniz?
Biz biraz erken başladık çalışmalara. Ve şu an yüzde 50 bandında bir oya sahibiz. Kampanya ile esecek olumlu rüzgarlarla biz bu oranı yüzde 55 ve üstüne çıkarmayı hedefliyoruz. Bu seçimde AK Parti'nin 10. büyük sandık zaferine şahit olacağını düşünüyorum.

Diğer siyasi partilerin başkent adayları hakkında neler söylemek istersiniz?
Ankara'nın en önemli özelliği yerlilik olgusudur. AK Parti listelerine bakıldığı zaman özellikle 2. Bölge'de bunun dikkate alındığını görüyoruz. Diğer taraftan Ankara bir İç Anadolu şehridir. İç Anadolu'dan ciddi göç alan bir yer. Bizim aday listelerimizde yerlilik uyumunu, diğer partilerin listelerinde ise böyle bir olguya önem verilmediğini görüyoruz. Bu bakımdan yerli Ankaralılar açısından bizim listelerimiz çok daha avantajlı durumda. Ankara'nın göç aldığı İç Anadolu illerinden de her iki bölgede adaylarımız söz konusu. Bir de belki en önemlisi kamuoyuna mal olmuş, alanında başarılı isimlerin listelerimizde olduğu bir gerçektir.

Ankara'da yaşamak büyük avantaj

Paralel Yapı'yla mücadelenin neresindeyiz?
Paralel Yapı'yla mücadele benim başbakan yardımcısı olduğum dönemde üzerinde hassasiyetle durduğum bir konuydu. Artık devletin resmi belgelerine de Paralel Devlet Yapılanması (PDY) şeklinde girerek MGK kararlarına yansıdı. Her alanda bu mücadelemiz devam ediyor ve önemli mesafeler kaydedildi. İç Güvenlik Yasasıyla emniyette kutuplaşan örgütün 700 civarında elemanını emekli ettik. Hedefimiz 367'nin üzerine çıkarak anayasayı değiştirerek büyüyen, gelişen yeni Türkiye kervanını 2023 hedeflerine sağ salim götürmek.

Başkent seçmenine mesajınız nedir?
Ankara başkent olması hasebi ile özellikle trafik açısından baktığımız zaman son derece rahat bir yer. Ankara'da yaşamanın bir avantaj olduğunu düşünüyorum. Bir Ankaralı olarak Ankara'ya dönmeyi özlüyorum. Ankara'da doğanlar da doyanlar da başkente sahip çıkmalı. Ankara'nın yeşili gün geçtikçe artıyor. Başkent daha yaşanabilir bir yer olmada çok yol kat etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sağlık ve sanayi kenti olacağız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN