Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tarım ve eğitim yatırımları başkente değer katacak

AK Parti Ankara Milletvekili Adayı Selim Cerrah, tarım ve hayvancılığı geliştirecek projelerin başkente değer katacağını belirterek, gelişen ilçelerde de eğitime yatırımın artacağını söyledi

Giriş Tarihi: 15.5.2015
Tarım ve eğitim yatırımları başkente değer katacak
Başkentin çok boyutlu bir şehir olduğunu kaydeden AK Parti Ankara 2. Bölge Milletvekili Adayı Selim Cerrah, Ankara'da öncelikli olarak tarım ve hayvancılığın önemli olduğunu, tarım ve hayvancılığı geliştirecek projelerin başkente değer katacağını belirtti. Cerrah, "Bazı ilçelerimizde ulaşım problemimiz var ve Keçiören bunların başında geliyor. Pursaklar, Mamak, Keçiören, Sincan ilçelerimizde 12 yılda sayıları iki kat artsa da hala okullaşma açısından problemler var. Milletvekili olursam bu sorunları çözme adına projelerle Ankara'ya hizmet edeceğim" dedi.

Sizi kısaca tanıyabilir miyiz?
1970 Rize doğumluyum. İlkokulu Büyükçiftlik Köyü'nde okudum. Hafız İrfan Şamlı hocanın talebesi olarak hafızlık eğitimi aldım. 1990 Rize İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldum. Gazi Üniversitesi Kamu İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde okudum. Siyasi çalışmalara 1987 seçimleri ile başladım. Milli Gençlik Vakfı'nda uzun süre çeşitli görevler aldım. 1998 yılında bir kısım arkadaşla İlim Yayma Cemiyeti'ni kurduk. Deniz Feneri Derneği dâhil bir çok sivil toplum kuruluşunda aktif çalıştım. Hedef Radyo ve Arifan Radyo'da 20 yıl kadar radyo programcılığı yaptım. Keçiören İl Genel Meclis Üyesi olarak seçildim ve eğitim komisyonunda görev aldım. 2012 yılında AK Parti İl Yönetim Kurulu üyesi oldum. İl Başkan yardımcısı olarak da çalışmalarımı sürdürdüm.

"KÖKTEN ÇÖZÜM ANAYASA"

Adaylığınız açıklandıktan sonra ne tür tepkiler aldınız?

Ömrümün büyük bir kısmı Rize'den çok Ankara'da geçti. Ankara teşkilatında uzun süre görev yapmam dolayısı ile Ankara'nın 25 ilçesinde çok iyi dostluklarımız var. Yapmış olduğumuz görevler dolayısı ile oralara götürmüş olduğumuz hizmetler, eserler var. Özellikle teşkilat çevresinde olan insanlarda adaylığım ciddi bir memnuniyetle karşılandı.

Siyasette sizi hangi alanda aktif olarak göreceğiz?
Ben her şeyden önce sivil toplum gönüllüsüyüm. Kendimi sivil ve dayanılmaz yüreği olan biri olarak tarif ediyorum. Hayatım STK'ların içinde geçti. Özellikle eğitim alanında çalışmalar yürüttük. STK'lar ve eğitim konusu benim için olmazsa olmaz. En temel vazifeniz ne derseniz vesayetle mücadeledir. AK Parti'nin üzerinde de vesayet halkaları mücadelesine devam etti. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın güçlü iradesi ve milletimizin üstün feraseti sayesinde bunlar geriletildi. Fakat vesayetler anayasadan besleniyor. Vesayete kökten çözüm yeni, özgürlükçü bir anayasa.

YAŞAM KOŞULLARI KALİTELİ

Ankara ile ilgili projeleriniz neler?

Dünya şehirleri yaşam kalitesi endeksine göre Ankara dünyada en yaşanılır başkent. AK Partili belediyelerin başkentte daha kaliteli yaşam koşullarına sahip olduğunu görüyoruz. Başkent çok boyutlu bir şehirdir. Ankara'da öncelikli olarak tarım ve hayvancılık çok önemli. Tarım ve hayvancılığı geliştirecek projeler başkente değer katacaktır. Bazı ilçelerimizde ulaşım problemimiz var ve Keçiören bunların başında geliyor. Pursaklar, Mamak, Keçiören, Sincan ilçelerimizde 12 yılda sayıları iki kat artsa da hala okullaşma açısından problemler var. Milletvekili olursam bu sorunları çözme adına projelerle Ankara'ya hizmet edeceğim.

AK Parti'nin 2023 vizyonunda Ankara'nın yeri nedir?
Hacı Bayram-ı Veli hazretleri, Bağlum'da Seyyid Abdülhakim Arvasi hazretleri, Nallıhan'da Tabduk Emre Hazretleri, Haymana'da Hayme Sultan gibi manevi şahsiyetleri bağrına basan bir yer Ankara. 2023 ve 2071 vizyonundan baktığımızda da Ankara o kadim şehir olma özelliğini koruyacak, büyütecek ve güçlenerek dünya kadim şehirleri arasına adını yazdıracak. Tarımda güçlü, üniversitelerinin kalitesini ve sayısını artırmış bir başkent olacak.

SAHADA HAVA 30 MART YEREL SEÇİMLERİNDEN ÇOK DAHA İYİ

AK Parti ve diğer siyasi partilerin aday listeleri hakkında neler söylemek istersiniz?

Listemizdeki 32 adayla ve dinamik teşkilat yapımızla sahanın her yerindeyiz. Bizim düsturumuz halkla iç içe olmak. Sadece seçim dönemine mahsus değil bu çizgimiz partimizin başarısının en büyük kaynağıdır. Diğer partilerin adayları halkın tüm kesimini biz gibi kucaklayabilecek mi göreceğiz. Ankara listelerimiz ise gayet dengeli. 2. Bölge'de 5 tane Ankaralı adayımız var. Teşkilatlar, çevre iller dengesi ile hazırlanmış dinamik bir liste. Tüm adaylarımız cansiperane çalışıyor. Türkiye'ye ve dünyaya meydan okuyabilecek başkent adaylarımız var. Diğer partilerin Ankara listelerinde ise popüler olarak görülen isimlerin ancak popüler kültür malzemesi olarak kullanılabileceğini, Türkiye'ye ve dünyaya da söyleyecekleri bir sözünün olmadığını biliyorum. Onların gülünç hedefleri bizim ise güçlü bir iddiamız var.

Başbakan Davutoğlu'nun "Ankara'dan 20 milletvekili bekliyorum" sözlerini nasıl değerlendiriyorsunuz?
Sahadaki havanın 30 Mart yerel seçimlerine göre daha iyi olduğunu görüyoruz. Diğer partiler vatandaşa gökten arsa vaat ederken bizler yapacaklarımızı söylüyoruz. Ben projelerimizle, yaptığımız ve yapacağımız çalışmalarla 20 vekil hedefini tutturacağımızı düşünüyorum. 2. Bölge'de 1 milletvekili azalmış olsa da bu bölgede 13 ilçenin 12'sinin belediyesi AK Parti'dedir. Geçen dönem 15 ilçenin 9 belediyesi AK Parti'deydi. HDP barajı aşamayacak ama Ankara başta olmak üzere büyükşehirlerde de CHP'nin oy oranını düşürecektir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tarım ve eğitim yatırımları başkente değer katacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN