Kâğıt kent Çankaya

Giriş Tarihi: 19.5.2015
Kâğıt kent Çankaya
Lüks konutların tam ortasında sahiplerince terk edilen 100 kadar gecekonduyu işgal eden kâğıt toplayıcıları, bölgeyi adeta kâğıt kente çevirdi

Ankara Valiliği'nin 'yıkın' talimatına rağmen Çankaya Belediyesi tarafından hiçbir girişimde bulunulmaması vatandaşı canından bezdirdi

Çankaya'nın Yukarı Öveçler Mahallesi'nde sahipleri tarafından boşaltılan 100 kadar gecekonduya yerleşen kâğıt toplayıcıları bölgeyi adeta çöp kente çevirdi. Ankara'nın gözde yerleşim yeri olan Çankaya'da lüks konut ve rezidansların arasında adeta unutulan bu gecekondular için vatandaşların defalarca şikâyette bulunmasına rağmen herhangi bir önlem alınmaması vatandaşları isyan ettirdi.

VALİLİK 'YIKIN' DİYOR

Ankara Valiliği, vatandaşların yoğun şikâyetlerinin ardından bölgedeki gecekonduların yıkılması talimatı verdiği ancak iddiaya göre bölgenin yıkımından sorumlu Çankaya Belediyesi'nin herhangi bir işlem başlatmadığı belirtildi. Çankaya Belediyesi, Milli Emlak ve Milli Eğitim Bakanlığı'nın arsalarının bulunduğu alanda beklenen yıkımların bir türlü gerçekleşmediğini ifade eden mahalleliler "Valilik yıkın diyor. Büyükşehir Belediyesi bizim sorumluluğumuzda değil deyip Çankaya Belediyesi'ne gönderiyor. Kaymakamlık, Çankaya Belediyesi'ne yazı gönderiyor ancak yıkım yapılmıyor" dedi.

NE ARARSAN VAR

Akşam belli bir saatten sonra sokağa çıkmaya korktuklarını belirten mahalle sakinleri "Bölge genel görünüm itibariyle şehir merkezinde bir çöplük ve hurdalık haline gelmiştir. Akşamları evlerimizden dışarı çıkamaz hale geldik. Buranın böyle olması mahallede uyuşturucu, hırsızlık ve fuhuş gibi olayların da yaşanmasına neden oluyor. Bazı komşularımız taşınmak zorunda kaldı. Bunun dışında bölgedeki bu kirlilik hastalığa da davetiye çıkarıyor. Buraların bir an önce yıkılıp güvenli bir yer haline dönüştürülmesi gerekiyor"diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kâğıt kent Çankaya
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN