Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Engel tanımayan işler görücüye çıktı

Ali Gültekin Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi'nde eğitim gören engelli öğrencilerin yaptığı birbirinden güzel ürünler yine engelli öğrenciler ve ailelerine destek amacıyla satışa sunuldu

Giriş Tarihi: 25.5.2015
Engel tanımayan işler görücüye çıktı
Mamak'ta 120 öğrencinin eğitim gördüğü Ali Gültekin Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi'nde "Toplumsal Uyum ve Becerileri" dersi kapsamında üretilen birbirinden özel el emeği ürünler doğru eğitimle neler yapılabileceğini gösterdi. Kermesin açılışında konuşan Okul Müdürü Arif Erdoğan engelli bireylerin yaşamlarını sürdürmeleri konusunda çeşitli engellerle karşılaştığını bu engellerin ise doğru yaklaşımlarla kolayca aşılabileceğini dile getirdi.

"Onların farkında değildik"
Kermesin açılışına katılan Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül ise, "Bir çok okul programına katılıyorum ama bu program gerçekten çok özel ve anlamlı. Engelli bireyler bütün toplumun evlatlarıdır. Yakın zamana kadar bu bireylerin farkında bile değildik. Eğitimden sosyal hayata kadar bir çok konuda yapılan düzenlemelerle birlikte hem engeller kaldırılıyor hem de bu bireylerin neler yapabileceği gözler önüne seriliyor" dedi.

Özel eğitim okullarının sayısı daha da artacak
Akgül, özel eğitim veren okulların açılması ve sayılarının artırılması konusunda çalışmalar yaptıklarını anlattı. Kermes açılışında özel eğitim öğrencileri şarkılar ve türküler eşliğinde gönüllerince eğlendi. Akgül, öğrencilerin yaptığı resim, tasarım, el işi örgüler, ahşap boyama ürünlerini yakından inceledi. Kermes açılışında Okul Müdürü Arif Erdoğan, okula verdiği destekten dolayı Mamak Belediyesi AK Parti Grup Başkan Vekili Faruk Gültekin'e plaket takdim etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Engel tanımayan işler görücüye çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN