Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bakan İslam'ı şaşırtan fotoğraf

Giriş Tarihi: 26.5.2015
Bakan İslam'ı şaşırtan fotoğraf

Bakan İslam, sergide gördüğü ve üzerinde CHP yazılı sigara paketinin fotoğrafıyla ilgili şaşkınlığını gizleyemedi. İslam, "Bunu ben bile bilmiyordum" diye konuştu

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, 7 Haziran Millletvekili Genel Seçimi hazırlıkları kapsamında Gölbaşı Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi'nde partisinin gençlik kolları teşkilatı tarafından hazırlanan "Eski Türkiye-Yeni Türkiye" konulu fotoğraf sergisini dolaştı. Bakan İslam'a AK Parti Milletvekilleri Tülay Selamoğlu, Fatih Şahin ile partililer eşlik etti. Bakan İslam, sergide gördüğü ve üzerinde Cumhuriyet Halk Partisi yazılı sigara paketinin fotoğrafıyla ilgili şaşkınlığını gizleyemedi. İslam, "İnanın bunu ben bile bilmiyordum" dedi. Eskiden zenginlerin hastanesiyle fakirlerin hastanelerinin farklı olduğunu dile getiren İslam, "Siz bunu da hatırlamazsınız. Zenginlerin eczanesi başkaydı, fakirlerin eczanesi başkaydı hatta ilaçların etken maddeleri farklıydı. SSK'nın ilaçlarındaki etken maddeler daha azdı ve SSK'lılar her eczaneden ilaç alamazlardı. Şimdi 9 milyon 300 bin vatandaşımızın genel sağlık sigortasını devlet ödüyor. Bitti artık bunlar" diye konuştu.

'BİZDEN ARAKLAMA'
Bakan İslam, 1923- 2002 ile 2002-2015 yılları arasını karşılaştıran fotoğraf karesiyle ilgili ise "Bolu Tüneli, ben her gün gidip geliyorum. 17 bakan değiştirdi, 10 yılda yapılamadı. Geldik, 2 yılda yaptık. Üstüne üstlük dünyanın en büyük denizaltı tünelini yaptık" dedi. Fotoğraf sergisinin hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür eden İslam, ilgililere "Bu sergiyi bütün sokaklarda dolaştıralım" talimatı verdi. MHP'nin, seçim beyannamesini "araklamasınlar" diye geç açıkladığını söyleyen İslam, "Seçim vaatlerini açıkladıklarında bir takım şeylerin zaten bizim yapmakta olduğumuz şeyler olduğunu gördük. Bir araklama söz konusu ama bizden araklanmış" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakan İslam'ı şaşırtan fotoğraf
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN