Başkente modern spor kompleksi

Atatürk Spor Salonu'nda Türkiye genelindeki 190 tesisin toplu açılış törenine katılan Başbakan Davutoğlu, 19 bin metrekarelik Ümitköy Spor Kompleksi'nin de temelini attı

Giriş Tarihi: 26.5.2015
Başkente modern spor kompleksi
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Atatürk Spor Salonu'nda düzenlenen Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın Türkiye genelindeki 190 adet spor tesisinin toplu açılış töreni ile 22 adet spor tesisinin temel atma törenine katıldı. Törende, Ümitköy Spor Kompleksi'nin temel atma törenine canlı yayın ile bağlanıldı. Törende, 22 tesisin 2'si Başbakan Davutoğlu tarafından temsili olarak açıldı. Davutoğlu, bakanlık tarafından hazırlanan engelli otobüslerinin teslimini de gerçekleştirdi.

ŞİİRLE SESLENDİ
Gençlere Necip Fazıl Kısakürek'in "Zindandan Mehmet'e Mektup" şiiriyle seslenen Başbakan Davutoğlu, gençlere kendileri, ülkeleri ve geleceğe güvenmeleri, kitap okumaları, spor yapmaları, Türkiye'nin her köşesindeki gençlerle irtibat kurmaları ve dünyadaki meselelerle ilgilenmeleri konusunda tavsiyede bulundu. Başbakan Davutoğlu, "Birincisi, kendinize, ülkenize ve geleceğe güveneceksiniz. İkincisi, kendinizi en iyi şekilde yetiştireceksiniz. Engel tanımayan gençlerimize buradan bütün Türkiye adına alkışlayarak selam gönderelim. Size tavsiyem kendinizi yetiştirmek için mutlaka kitap okuyun, spor yapın zihniniz gelişsin. Üçüncüsü, Türkiye'nin her köşesindeki gençlerle irtibat kurun. Hakkâri, Edirne, Ardahan gençliği de bizim kaderimiz de birdir gelecek yıllara yürüyeceğiz' iradesini göstermeye devam edin. Dördüncüsü, gençler dünyadaki meselelerle ilgilenin. Somali'deki açlık, Filistin, Balkanlar'daki meselelerle ilgilenin, gelecekle ilgili büyük idealleri gönlünüzde zihninizde hiç terk etmeden muhafaza edin. 12-25 arasındaki bütün gençlere THY biletleri yüzde 30 indirimli olacak" dedi.

"YENİ BİR NESİL"
"Bizler hiç bir engel tanımadan gecegündüz çalışıyorsak bunun en büyük nedeni gençlerimize daha müreffeh bir ülke sunmaktır" diyen Davutoğlu, "Bugün ölüm yıldönümünde andığımız Üstadımız Necip Fazıl Kısakürek 'Mehmedim' diye hitap etti. Şimdi büyük bir özgüvenle görüyoruz ki yeni bir nesil yetişiyor, Asım'ın, Mehmedimin nesli" şeklinde konuştu. 190 yeni tesisin açılışının yapıldığını belirten Davutoğlu, bunların arasında Türkiye'nin her köşesindeki tesislerin olduğunu ifade etti. Türkiye'nin her bir yanında bütün gençlerle buluşmak için bu hizmetlerin verilmeye devam edileceğini anlatan Davutoğlu, bu hizmetlerin yeni bir neslin ufkunu açmak için olduğuna dikkati çekti.

25 GENCE KURA İLE TABLET VERİLDİ
Toplu tesis açılışı, temel atma ve engelli otobüsleri teslim törenine, Başbakan Davutoğlu'nun yanı sıra eşi Sare Davutoğlu, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, AK Parti Genel Sekreteri Haluk İpek de katıldı. Down sendromlu milli yüzücü Caner Ekin, Başbakan Davutoğlu'nun yanına gelerek kucaklaştı. Davutoğlu ve eşi Sare Davutoğlu, yanlarında oturan down sendromlu bir çocukla selfie çektirdi. Törende, koltuk numarasına göre gerçekleştirilen kura yöntemiyle 25 kişiye tablet bilgisayar verildi. Törende, çeşitli branşlarda spor gösterileri oldu. Davutoğlu ve eşi Sare Davutoğlu da gösteriyi izledi. 2015 Avrupa Şampiyonu Kadın Karate Milli Takımı sporcuları bir gösteri yaptı. Engelli Karateci Ahmet Sarıca'nın gösterisini Başbakan Davutoğlu ayakta alkışladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkente modern spor kompleksi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN