Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkent zenginliklerinin farkına varacak

Giriş Tarihi: 27.5.2015
Başkent zenginliklerinin farkına varacak

'nın birçok güzellik ve zenginliği olduğunu dile getiren AK Parti Ankara milletvekili adayı Bülent Yağmur, bu zenginliklerin ekonomiye kazandırılması için çalışmalar yapacağını söyledi

'nın zenginlikler şehri olduğunu vurgulayan AK Parti Ankara 2. Bölge Milletvekili Adayı Bülent Yağmur, "Polatlı'da sanayinin, tarımın, Haymana'da, Çubuk'ta hayvancılığın, Kızılcahamam'da turizm ve sağlık sektörünün canlı tutulması, İvedik, OSTİM Organize Sanayi Bölgeleri'nde üniversite-sanayi işbirliğini aktifleştirerek yüksek teknolojinin hâkim kılınması, kısaca Ankara'nın hak ettiği konumda olması için çalışmalar yapacağız" dedi.
Kısaca sizi tanıyabilir miyiz?
- Aslen Kırşehirliyim. 1976 yılında Zonguldak Ereğli'de dünyaya geldim. İlkokulu Cumhuriyet İlkokulu'nda, orta ve lise tahsilimi Ereğli İmam Hatip Lisesi'nde tamamladım. 1994-1998 yılları arasında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde eğitim aldım. Çalışma hayatına 2000 yılında Ankara Barosuna kayıtlı avukat olarak başladım. 2002-2005 yılları arasında AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Kurucu MKYK üyeliği yaptım. 2009-2012 yılları arasında AK Parti Keçiören Belediye Meclis Üyeliği görevinde bulundum. 2012-2014 AK Parti Keçiören İlçe Başkanlığı görevini üstlendim.

"ÜLKÜMÜZ BÜYÜK TÜRKİYE"


Siyasete girme düşünceniz nasıl oluştu? Siyasette amacınız nedir?
- Siyasete lise yıllarında başladım. Siyasetin ülke kalkınmasında, insanların haklarının savunulmasında önemli olduğunu düşünmeye başlamıştım. Bizim gençlik yıllarımızda halk neredeyse devletine küsmüştü. İnsanlarımız ötelenmeye başlamış, inançlarından dolayı cezalandırılmaya başlamıştı. Bu gerçekler bende siyasetin içerisinde bulunmanın bir zorunluluk olduğu fikrinin oluşmasına yol açtı. 1992-1994 Refah Partisi Zonguldak Ereğli Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı olarak siyasete atıldım. Üniversiteye başladığımda, siyasete olan ilgim devam etti ve Refah Partisi Ankara İl Teşkilatı'nda gençlik kolları yönetim kurulu üyesi olarak çalışmalarımı sürdürdüm.
Neden AK Parti'yi tercih ettiniz?
- AK Parti'nin kuruluşundan itibaren içerisinde yer aldım. AK Parti sessiz yığınların sesiydi. 21. yüzyılın Türkiye'nin yüzyılı olması hedefine katkı sunmak, evrensel ölçekte bir demokrasi tesisi, özgürlüklerin alanının genişlemesi, refahın artması, açılım sürecinin kalıcı barışa çevrilmesi ve Büyük Türkiye ülküsü için siyaset tercihinde bulundum. Rahmetli Nurettin Topçu, yarının Türkiye'sinin kuruluşunda insanların hizmet şuuru ile yorulmadan çalışması gerektiğini ifade ediyordu. Ben de bugün kullanılan anlamda Yeni Türkiye'nin kurulmasında yer almak için AK Parti'nin içerisinde yer aldım.

ORMAN ALANLARI KORUNACAK

Seçilmeniz halinde Başkent Ankara'ya ne tür hizmetler sunacaksınız?
- Ankara'nın çok güzellikleri, zenginlikleri var. Bu zenginliklerin ekonomiye kazandırılması için çalışmalar yapacağım. Alternatif enerji kaynaklarının aktif hale gelmesi için çalışmalarım var. Ankara'nın yeşil ve orman alanlarının korunmasına yönelik düşüncelerimiz var. Polatlı'da sanayi, tarımı, Haymana'da, Çubuk'ta hayvancılığı, Kızılcahamam'da turizm ve sağlık sektörünün canlı tutulması, İvedik, OSTİM OSB'de üniversite- sanayi işbirliğini aktifleştirerek yüksek teknolojinin hakim kılınması, kısaca Ankara'nın hak ettiği konumda olması için çalışmalar yapacağız.
AK Parti'nin 2023 vizyonunda Ankara'nın yeri nedir?
- Günümüzde Ankara tam anlamıyla bir sanayi şehri haline geldi. Türkiye'nin 2023 vizyon belgesinde Ankara önemli bir yer tutmaktadır.

'AK PARTİ YENİDEN TEK BAŞINA İKTİDAR'

8 Haziran'da oluşacak siyasi tablo hakkında ne söylemek istersiniz?
- AK Parti, tekrar tek başına iktidara gelecektir, bundan kimsenin endişesi olmasın. Bu konuda halkımızın tercihlerini görüyoruz ve mutlu oluyoruz. 8 Haziran'dan sonra kurulacak AK Parti hükümeti 2023, 2053 ve 2071 hedefleri doğrultusunda projelerini bir bir hayata geçirecektir. Seçmenimiz ülkenin kaos ortamına sürüklenmek istediğini biliyor ve görüyor. 2000'li yılların öncesini tekrar yaşamak istemiyor.
Sizce AK Parti'yi diğer siyasi oluşumlardan farklı kılan ne?
- Bu topraklar üzerinde yaşayan değişik gruplara prangalar vurulmuş ve bu yapılar üzerinde despotizm oluşturulmuştu. Yıllarca demokratikleşme ve insan haklarının önüne ciddi setler çekilmiş ve tek tip insan prototipi oluşturulmaya çalışılmıştır. AK Parti'yi diğer siyasi oluşumlardan farklı kılan konu burada ortaya çıkıyor.
Başbakan'ın "Ankara'dan 20 vekil bekliyorum" sözünü nasıl değerlendiriyorsunuz?
- Yüzde 55 oy oranı aldığımızda 20 milletvekilini çıkarabiliriz. Bunun başarabilecek güçteyiz.
Son olarak başkent seçmenine mesajınız nedir?
- Başkentliler AK Parti'nin yaptıklarını biliyor ve daha güçlü bir destekle bizi destekleyeceklerdir.

İNSANLARIN YÜZÜ GÜLÜYOR

Adaylığınız açıklandıktan sonra ne tür tepkiler aldınız?
- Aday listesinde yer almam, bizimle birlikte siyaset yapan insanlar tarafından sevinçle karşılandı. Ayrıca yıllarca halkla iç içeydik, aday gösterilmemiz halkımızı da memnun etti. Şu anda sokaklardayız ve insanlarımız bizi gördüklerinde yüzleri gülüyor.
Siyasette sizi hangi alanda aktif olarak göreceğiz?
- Günümüzde uzmanlaşmak önemli hale gelmiştir. Herkes işini yaptığı sürece ülke kalkınması hızlanır, sorunlar da daha hızlı çözülür. Şahsen ben hukukçu kimliğim ile çalışmalarda aktif olarak yer alacağım. Yeni Türkiye'nin uzmanlaşmış, yetişmiş insanlara ihtiyacı var.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkent zenginliklerinin farkına varacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN