Ödüllerine kavuştular

Giriş Tarihi: 29.5.2015
Ödüllerine kavuştular

TRT'nin düzenlediği "Geleceğin İletişimcileri" Ödül Töreni Başbakan Yardımcısı Akdoğan'ın katılımıyla gerçekleşti

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Arı Stüdyoları'nda düzenlenen "TRT Geleceğin İletişimcileri Ödül Töreni"nde yaptığı konuşmada, TRT'nin öncü ve örnek kuruluş olduğunu vurguladı. Akdoğan, TRT'nin bugün 15 kanalıyla öncü olmaya devam ettiğini belirterek, "Her alanda her kanalıyla, belgesel kanalıyla, haber kanalıyla, müzik kanalıyla, bütün kanallarında gerçekten ön sıralarda koşuyor. Kalitenin adı olmaya çalışıyor. bu özellik uzun bir tecrübeden süzülerek kazanılan bir özellik" ifadesini kullandı. Dünyada çok hızlı teknolojik değişim yaşandığına dikkati çeken Akdoğan, TRT'nin bütün bu dönüşüm karşısında kendisini yenilediğini vurguladı.

RADYOCULAR DA UNUTULMADI
Gecede, Sesli Görüntülü Habercilik Dalı, "Radyo Haberleri" kategorisinde Uğur Ekinci "90 Saniye Haber Turu" eseriyle birinci, Orhan Sevinç, Eda Özyurt ve Fatımatüzzehra Maslak "Organ Bağışı" eseriyle ikinci, Berkin Güvendik "Gündemden Yansıyanlar" eseriyle üçüncü oldu. "Televizyon Haberi" kategorisinde Anıl Şahin ve Kübra Yavuz, "Sessiz Çığlıklar" eseriyle birinci, Enes Beytullah Bolat, Baran Öner, Uğur Karataş ve Yusuf Duru, "Satılan Şehitlik" eseriyle ikinci, Ali Avlar da "Geç Gelen Madalya" eseriyle üçüncü oldu. Gecede, Spor Haberi, Haber Programı, Haber Fotoğrafı, Radyo Yayıncılığı, Belgesel, Drama, Müzik ile İnternet ve Sosyal Medya dallarında da ödüller verildi.

'BAŞ PARMAĞIN UCUNDA DÜNYALAR KURULUYOR'
Akdoğan, konvansiyonel medyaya karşı yeni medya düzeni olduğuna işaret ederek, "Baş döndürücü değişim içerisinde aslında bir baş parmak medeniyetini yaşıyoruz. Baş parmağın ucunda dünyalar kuruluyor" diye konuştu. TRT'nin dünyanın dört bir yanına Türkiye'nin mesajını taşıdığını anlatan Akdoğan, algı operasyonlarına karşı Türk milletinin ve Türkiye'nin tezlerini anlatmaya çalıştığını aktardı. Geceye Akdoğan'ın yanı sıra TRT Genel Müdürü Şenol Göka, Anadolu Ajansı Genel Müdürü Şenol Kazancı, AK Parti Ankara Milletvekili Adayı Ali İhsan Arslan, Başbakan Yardımcısı Danışmanı Şaban Kızıldağ, TRT'nin yöneticileri ve davetliler katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ödüllerine kavuştular
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN