Keçiören'de coşkulu gençlik haftası

Giriş Tarihi: 2.6.2015
Keçiören'de coşkulu gençlik haftası

Keçiören Belediyesi, Gençlik Haftası Şenliği düzenledi. Şenlik kapsamında gündüz "Gençliğini Uyuşturma" temalı yürüyüşe katılan gençler, akşam da Mustafa Ceceli konseriyle coştu

Keçiören Belediyesi, Gençlik Haftası kapsamında Türkiye'de bir ilke imza attı. Gençleri sokağın kötü etkilerinden ve madde bağımlılığından uzak tutmak amacıyla Gençlik ve Spor Müdürlüğü'nü kuran Keçiören Belediyesi, gündüz "Gençliğini Uyuşturma" temalı Gençlik Yürüyüşü düzenledi. Akşam ise Keçiören'de sahne alan Mustafa Ceceli, Kalaba Kent Meydanı'nı gençlerle hınca hınç doldurdu.

'TOPLUMU ÇÜRÜTEN BİR İLLET'
Gençliğin enerjisini yansıtan neşeli ve coşkulu yürüyüş korteji geçtiği güzergahtaki vatandaşlardan alkış aldı. Hükümetin son çıkardığı yasalarla uyuşturucuya yönelik cezaları artırdığını vurgulayan Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, "Uyuşturucu toplumları çürüten büyük bir beladır. Değerli gençler, uyuşturucu ile hep birlikte mücadele edelim. Buradaki yürüyüşümüze katılan genç kardeşlerimizin kendilerini uyuşturucuya karşı koruduklarını biliyorum. Ama bu yetmez. Arkadaşlarınızı, dostlarınızı toplumu çürüten bu illetten kurtarmak için de mücadele etmeliyiz. Yürüyüşümüz 'ya örnek oldu. Türkiye'nin en büyük ilçesi olarak hep birlikte uyuşturucuya 'dur' diyeceğiz" mesajlarını verdi. Yürüyüşün ardından sunuculuğunu Vatan Şaşmaz'ın yaptığı konserde Mustafa Ceceli, kendi sevilen şarkılarının yanı sıra Ankara türkülerini de seslendirerek gençleri coşturdu. Sahneye hakimiyetiyle dikkat çeken Ceceli, yaptığı darbuka ve bateri şovları ile ritim sazlardaki ustalığını konuşturdu. Kendisi de bir Keçiörenli olan Mustafa Ceceli, konseri izleyen gençler ile samimi bir diyalog kurarken, alandaki kalabalığı içine alan panoramik bir selfie fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmedi. Konserin Gençlik Haftası nedeniyle düzenlendiğini hatırlatan Başkan Ak, "Hemşerimiz, kardeşimiz, Mustafamız da bir Keçiörenli. Keçiören'de ilk defa bu kadar kalabalığı bir arada görüyorum. Mustafa kardeşimi tebrik ediyorum. Başarılarının devamını diliyorum" diye konuştu. Mustafa Ceceli ise Başkan Ak'ın yakasına taktığı rozete işaret ederek "Burada önemli bir mesaj var. 'Bağımlılığa Hayır De' yazıyor. Haydi hep bir ağızdan "Bağımlılığa Hayır De" diye bağıralım" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Keçiören'de coşkulu gençlik haftası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN