Demokrasi şöleni

Giriş Tarihi: 8.6.2015
Demokrasi şöleni
Yapılan 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde başkentliler vatandaşlık görevini yerine getirmek için sandıklara akın etti. 2015 milletvekilliği seçimlerinde oy kullanmak için vatandaşlar, sandıklarda oylarını kullanırken katılımın yoğun olduğu gözlendi. Yaşları 90'larda olan yaşlı vatandaşların bazılarının tekerlekli sandalyelerinde yakınlarının yardımıyla oy kullanmaya geldiği görüldü. Kimi yaşlı vatandaşlar da imza atamadıkları için parmak izi ile oylarını kullandı. 25'inci dönem parlamentosunun üyelerini belirlemek üzere seçmenler saat 17.00'ye kadar oy kullandı.

Akdoğan: Seçimler vatani göreve dönüştü

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan oyunu Keçiören'deki Çizmeci İlkokulu'nda, 1159 numaralı sandıkta kullandı. Eşi Aslıhan Akdoğan ile okula gelen Yalçın Akdoğan, oyunu sandığa atarken "Hayırlı olsun" dileğinde bulundu. Akdoğan, oy kullanarak vatandaşlık görevini yerine getirdiklerini dile getirerek "Aslında seçimler vatandaşlık görevinin üzerinde vatani bir göreve dönüştü. Bugün inşallah herkes huzur içinde iradesini ortaya koyar. Demokrasilerde milletin dediği olur. Bugün de milletin sözünü söyleme günü. Millet sandıkta konuşacak" ifadesini kullandı.

Babacan Bilkent'te oyunu kullandı

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, oyunu Bilkent'teki Türkiye Emlak Bankası Ortaokulu'nda kullandı. Babacan, 7 Haziran seçimleri için oyunu kullanmaya ailesiyle birlikte geldi. Vatandaşlar ve görevlilerle sohbet eden Babacan, seçime katılım hakkında bilgi aldı. Babacan, daha sonra eşi Zeynep ve oğlu Kerem Babacan'la oyunu kullandı.

Gökçek sandığa eşiyle birlikte gitti

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve eşi Nevin Gökçek, 7 Haziran Milletvekili Genel Seçimleri için oylarını Çankaya Halide Edip Adıvar Ortaokulu'nda saat 16.00 sıralarında 1252 nolu sandıkta kullandı.

Başkan Tiryaki görevlilerle sohbet etti

Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki oyunu kullandı. Sabah erken saatlerde ailesiyle, Özdemir Gürocak İlkokulu'na gelen Başkan Tiryaki, seçim sonuçlarının Türkiye için hayırlar getirmesini diledi. Oy kullandığı salondaki görevlilerle sohbet eden Başkan Veysel Tiryaki, vatandaşları kırmayarak fotoğraf çektirdi.

Başkan Yaşar barış ve huzur diledi

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Türkiye'nin kaderini değiştirecek 25'inci Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için sandık başına gitti. Vatandaşı temsil edecek milletvekillerinin seçileceği oylamada, oyunu eşi Azize Yaşar ile birlikte Demetevler'de bulunan Yüksel Sarıkaya İlköğretim Okulu'nda 1080 nolu sandıkta kullanan Yaşar, 2015 Genel seçimlerinin ülkeye kardeşlik, barış ve huzur getirmesini diledi.

Akgül vatandaşlık görevini yerine getirdi

Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, eşi Zeliha Akgül ve çocuklarıyla birlikte Mamak Şafaktepe İlkokulu'nda kurulan 1267 no'lu sandıkta oyunu kullandı. Akgül, okul girişinde vatandaşlarla sohbet etti. Hayırlı olsun dileklerinde bulunarak oyunu kullanan Akgül, sandık kurullarında görev yapanlara başarılar diledi. Başkan Mesut Akgül "Sandıktan çıkacak sonuca herkesin saygı duyacağına eminim. Milletimizin iradesi sandıklara yansıyacaktır" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Demokrasi şöleni
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN