Görme engelli judocu Bakü'de şanssızlığını kırmak istiyor

Katıldığı turnuvalarda bugüne dek hep üçüncülük maçı oynayan ve kazanamayan Şerife Köseoğlu, Avrupa Oyunları'nda madalya şanssızlığını kırmayı hedefliyor

Giriş Tarihi: 13.6.2015
Görme engelli judocu Bakü'de şanssızlığını kırmak istiyor
Görme engelli judocu Şerife Köseoğlu, Avrupa Oyunları'nda bugüne kadar yaşadığı şanssızlığı kırarak, en azından bronz madalya kazanmak istediğini söyledi. Judo ile 5 senedir uğraştığını belirten Köseoğlu, Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de başlayan Avrupa Oyunları'yla ilgili görüşlerini açıkladı. Katıldığı turnuvalarda bronz madalyayı hep kıl payı kaçırdığını belirten milli judocu, Azerbaycan'da boynuna madalya takmak istediğini ifade etti. Çalıştığı sürece madalya şansının her zaman olduğunu vurgulayan milli sporcu, "Dünya Şampiyonası ve Dünya Oyunları'nda madalyayı kıl payı kaçırdım. Bugüne kadar hep üçüncülük maçı yaptım ama şu ana kadar o maçları kazanamadım. Çalıştığım sürece en kötü ihtimalle oyunlarda üçüncülük şansım var" değerlendirmesinde bulundu.

ÖĞRETMENLİK YAPIYOR
Ankara'daki bir lisede tarih öğretmenliği yapan Şerife Köseoğlu, judo nedeniyle mesleğini yapmakta zorlandığını söyledi. Judoyu hobi olarak yapmadığını, bu nedenle de çok fazla vaktini aldığını ifade eden Köseoğlu, şöyle konuştu: "Genelde sabah ve akşam antrenman yapmam gerekiyor. Bu da öğretmenlik için zor bir durum. Öğretmenlik okul dışında da devam eden bir meslek. Ben, bir günde 5 saatimi judo antrenmanına ayırdığımı biliyorum. İkisi de benim için kutsal şeyler. Judoyu daha çok seviyorum ama ikisi de benim için önemli." Antrenör Hakan Ilıkan ise 5 yıldır birlikte çalıştıklarını ve artık madalya beklediklerini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Görme engelli judocu Bakü'de şanssızlığını kırmak istiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN