Kazan'da ilk mezuniyet

Giriş Tarihi: 13.6.2015
Kazan'da ilk mezuniyet

Gazi Üniversitesi Kazan Meslek Yüksekokulu ilk mezunlarını verdi. Okul bahçesindeki törende veliler de çocuklarının heyecanına ortak oldu

Gazi Üniversitesi tarafından dönem başında Çubuk ve Gölbaşı'nda bulunan bazı bölümlerini Kazan Meslek Yüksek Okulu'na kaydırmış öğrenciler eğitimlerini Kazan'da tamamladı. Otomotiv Teknolojileri'nden 70 ve Bilgisayar Teknolojisi'nden 30 öğrencisinin mezuniyet törenine öğrencilerin yanı sıra Kazan Kaymakamı Murat Duru ve eşi Elif Duru, Belediye Başkanı Lokman Ertürk, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Türker, Okul Müdürü Doç. Dr. Hakan Dilipak, öğretim görevlileri ve öğrenci velileri katıldı.

YENİ BİR BAŞLANGIÇ
Törende konuşan Kazan Kaymakamı Murat Duru "Ben de Gazi mezunuyum. Okul bana çok şey kattı. Yeni bir başlangıç yapıyorsunuz. İnşallah hayatta hayal ettiğiniz yerde olursunuz" dedi. Belediye Başkanı Lokman Ertürk, "Ülkemizin zeki, çalışkan ve üretken aynı zamanda milli ve manevi değerlerine sahip güçlü beyinlere ihtiyacı var. Türkiye, dünya üzerinde zor bir coğrafyaya sahip, atalarımızın kanlarıyla suladığı bu cennet vatanı bizden sonraki nesillere güçlü bırakmak zorunluluğumuz var. Biz de yerel yönetimler olarak üzerimize düşeni yaptığımıza inanıyoruz" dedi.

KEP FIRLATTILAR
Törende, Otomotiv Teknolojisi Programı Bölüm Birincisi Ebubekir Ertekin ve Bilgisayar Teknolojileri Bölüm Birincisi Serkan Alabaş ile dereceye giren diğer öğrencilere Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk tarafından ipad hediye edildi. Kazan Belediyesi Seymen Alayı'nın gösterisinin ardından Gazi Üniversitesi öğrencilerinden oluşan "Selfie" grubunun şarkılarıyla coşan öğrencilere Kazan Belediyesi Halk Müziği Korosu da sürpriz yaptı. Törenin sonunda okul bahçesinde toplanan öğrenciler 10'uncu Yıl Marşı eşliğinde havaya kep attı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kazan'da ilk mezuniyet
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN