Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Altındağlı kadınlardan muhteşem performans

Giriş Tarihi: 14.6.2015
Altındağlı kadınlardan muhteşem performans

Altındağ Belediyesi'nin açtığı kurslar sayesinde bilim, sanat ve edebiyat yolunda emin adımlarla ilerleyen kadınlar yeteneklerini bu sefer sahneye taşıdı. Kadınların sahne performansı 40 yıllık tiyatroculara taş çıkarttı

Örnek Kadın Eğitim Kültür Merkezi üyeleri, Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi'nde büyüleyici bir tiyatro gösterisine imza attı. 'Aşk Grevi' isimli tiyatroyla izleyicilerin karşısına çıkan Altındağlı kadınlar, sahnenin tozunu attırdı. Altındağlı kadınlar, tiyatro gösterisi için tam 4ay hazırlandı. Çok sayıda prova yapan Örnek Kadın Eğitim Kültür Merkezi'ne üye 15 kadın, sahnede profesyonel bir görüntü çizdi. Altındağlı kadınlar, sergidekileri oyunda birlik, beraberlik ve barış mesajı verdi. Başkan Veysel Tiryaki ile birlikte kültür, sanat ve edebiyattan bir an bile kopmayan Altındağlı kadınlar, neler yapabildiklerini bir kez daha gösterdi.

HAYALİM GERÇEK OLDU
Örnek Kadın Eğitim Kültür Merkezi üyelerinden Melek Külahlıoğlu, tiyatronun birleştirici özelliğine değindi. Tiyatro sayesinde arkadaşlık bağlarının daha da güçlendiğini ifade eden Külahlıoğlu: "Hem kültür merkezinde hem de Altındağ'da bir aile gibiyiz dedi. Oyunda Rumelili bir beyefendiyi canlandıran Buse Özhan ise bu tür sosyal faaliyetlerle özgüven kazandıklarının altını çizdi. Özhan, yoğun geçen provaların ardından arkadaşlarının başarılı bir performans sergilediğine dikkat çekti. Tiyatro sahnesinde yer almanın hayalini çok uzun süredir kurduğunu dile getiren Özhan, kendilerine bu imkanı sunan Başkan Tiryaki'ye teşekkür etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Altındağlı kadınlardan muhteşem performans
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN