Melike 53 aydır kayıp

Giriş Tarihi: 14.6.2015
Melike 53 aydır kayıp

4.5 yıl önce evinden çıkan ve kendisinden haber alınamayan Melike Toyguncu'nun ailesinin adalet nöbeti sürüyor. Acılı anne 4 zanlının da en ağır cezaya çarptırılmasını istiyor

Sincan'daki evinden 18 Ocak 2011 tarihinde YGS'ye girecek ablasına form almak için çıkan ve bir daha kendisinden haber alınamayan Melike Tayguncu'nun davası sürüyor. Kaybolduğunda 14 yaşında olan ve 53 aydır kendisinden haber alınamayan Toyguncu'yu kaçırdıktan sonra tecavüz ettikleri iddiasıyla yakalan 4 zanlıdan Muharrem Aytekin hakkında 16 yıl ceza isteminde bulunuldu. Ankara Batı Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki 21'inci celsede Cumhuriyet Savcısı tarafından okunan mütalaada, cinsel amaçlı alıkoymak suretiyle kişiyi hürriyetinden mahrum bırakma, cinsel istismar, uyuşturucu madde ve fuhşa teşvik nedeniyle 4 sanık hakkında ağır hapis cezası isteminde bulundu. Savcı mütalaasında, mağdurenin cesedinin bulunamaması ve kayıp olmasından dolayı sanıkların adam öldürme suçundan cezalandırılmayacaklarını da belirtti. Mütalaada sanıkların adam öldürme suçundan ayrı ayrı beraatları istendi.

MÜCADELEM SÜRECEK

Mütalaada, sanıklardan Muharrem Aytekin'in 'Çocuğa cinsel istismar' suçunu işlediği anlaşıldığından 16 yıl, ayrıca uyuşturucu madde kullanmaktan dolayı 1 yıldan 2 yıla, diğer sanıklar Oğuzhan Mahmutoğlu, Cevat Yıldız ve Bekir Bulut'a da yine uyuşturucu madde kullanmaktan 1 yıldan 2 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını istedi. Kızının akibetini 4 yıl 5 aydır öğrenemediklerini belirten anne Fatma Toyguncu "O terazi artık bize de sağlansın diye haykırıyorum artık. Ben bir anneyim. Kızımın sağ yada ölü bulunabilmesi için 4.5 yıldır acı, çaresizlik ve hastalıklarla boğuştum. Bu mücadelemi hiç bırakmadım ve bırakmayacağım" dedi. Toyguncu "Rüyalarımda kızım 'Anne-baba beni niye kurtarmıyorsunuz' diye haykırıyor. Bu acıya daha kadar dayanacağız bilemiyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Melike 53 aydır kayıp
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN