Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ramazanda zam yok

Giriş Tarihi: 15.6.2015
Ramazanda zam yok

Ramazanda iftar sofralarını şenlendirmek isteyen vatandaşlar, yiyecek ve içecek fiyatlarına zam olup olmayacağını merak ediyor. Ankara'daki esnaf odalarının başkanları ise müjdeyi verdi

On bir ayın sultanı ramazan ayının başlamasına çok az zaman kaldı. SABAH Ankara, siyasi belirsizliklerden dolayı zam endişesi taşıyan vatandaşlar için "Ramazanda gıda fiyatları ne olacak?" sorusunu esnaf ve odalara sordu. Ramazana özel fiyat artışı olmayacağını belirten esnaf odaları başkanlarının gıda fiyatlarına dair değerlendirmelerde bulundu. Ankara Kasaplar Odası Başkanı Fazlı Yalçındağ, "Ramazanın ilk 2-3 gününde dalgalanmalardan dolayı küçük çaplı artışlar olabilir ama biz ahilik geleneğinden geliyoruz bu mübarek ayda oturup fiyat etiketleriyle uğraşmayacağız, gelen zamları da kendi cebimizden karşılamaya çalışacağız. Ramazanda et ürünlerinde herhangi bir fiyat artışı olmayacak. Ayrıca tüm hassasiyetlere özen gösteren oda yönetimi olarak bizler vatandaşların sağlıklı bir ramazan geçirmesi için gerekli kontrol ve denetimleri yaptık. Tüm kasap ve diğer kesim alanlarını inceledik, hijyen kontrollerini tamamladık. Yapılan ramazan hazırlıklarıyla birlikte Ankara'da ete karşı şüphe kalmadı vatandaşlar güvenle tüketebilir" dedi.

GÜNLÜK ÜRETİM
Ankara Yufkacılar ve Kadayıfçılar Odası Başkanı Mehmet Polat "Bu aya özel bir zam olmayacak aksine zam olmaması için çaba sarf ederiz. Ramazanda sıkıntı yaşamamaları için depo ve satış noktalarımızın eksiklerini tamamladık, üretim alanlarını denetimden geçirdik. Vatandaşların bu ayda daha taze ve sağlıklı yufkalar tüketmeleri için üretimlerimizi günlük seviyede tutacağız. Vatandaşlarımız yufka ve kadayıflarını daha taze olan odamıza bağlı satış noktalarından ya da mahalle yufkacılarından alsınlar" diye konuştu.

TATLISI BOL RAMAZAN
Ankara Pastacılar, Tatlıcılar ve Şekerciler Odası Başkanı Mustafa Kahveci "Ben bizzat fiyat tarifesi koyan üyelerden biriyim. Bu ramazanda herhangi bir fiyat artışı beklemiyoruz, zam yok, yapmayı da düşünmüyoruz. Ramazan ayına özel pasta, tatlı ve şekerlemelerimiz hazır. Vatandaşlarımız sağlıklı, günlük ve taze tatlılarla iftar sofralarını şenlendirecekler. Ayrıca yine bu ayda sokaklarda merdiven altı tatlıcılığına da göz açtırmayacağız" diye konuştu.

BÜTÇELER SARSILMAYACAK
Ankara Lokantacılar Esnaf Odası Başkanı Mehmet Aztekin "Ramazan lokanta sektörü için çok kritik bir zaman. 2001 krizinden bu yana yılda bir zam oluyordu ama biz 1 yıldan fazladır zam yapmadık. Biz oda olarak kayıt dışı çalışan ve ramazan fırsatçılarına karşı da önlemlerimizi aldık. Merdiven altı lokanta işleten ve köfte satan gıda teröristlerine karşı da dikkatli olacağız. Vatandaşlar huzurlu ve bütçelerini sarsmayacak bir ramazan geçirecek çünkü iftar ve sahur menülerimizin de fiyatlarını orta düzeyde tuttuk" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ramazanda zam yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN