Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çarşıda pazarda ramazan bereketi

Ramazan ayının bereket ve bolluğu çarşıya pazara yansıdı. Ulus Semt Hali, iftar ve sahur sofralarını süslemek için alışverişe gelen vatandaşlarla doldu taştı. Ankaralılar yaz bolluğunun ramazan bereketiyle birleştiğini söyledi

Çarşıda pazarda ramazan bereketi
Ramazan ayının başlamasıyla birlikte çarşı, pazarlar hareketlendi. İftar ve sahur alışverişi yapmak için Ulus Hali'ne gelen vatandaşlar sebze ve meyve fiyatlarını Sabah Ankara'ya değerlendirdi. Ramazan ayının bereketinin tezgâhlara yansıdığını belirten vatandaşlar, "Fiyatlar çok uygun, birbirinden güzel yemekler yapmak için torbalarımızı doldurduk" dedi. Bu yıl fiyatlara bakıldığında en uygun rakamların Ankara'da görüldüğünü belirten esnaf Mahmut Kurt, "Bu yıl en rahat ve bütçeleri sarsmayacak ramazanı Ankaralılar geçirecek. Kalite ve taze ile iftar sofralarını donatacaklar" diye konuştu.

TEZGAHLAR CANLANDI

Halde balıkçılık yapan İsmail Akın da "Ramazanın gelişiyle balıklar biraz ucuzladı, hareketlilik var, tezgâhlarımız balıklarımızla canlandı adeta" dedi. Akın, "Ramazanın bereketi ile satışlarımızdan memnunuz. Ankara'da fazla balık tüketilmiyor ama yine de geçen yıla göre satışlar gayet iyi bu yıl satışlarımızda yüzde 10 artış bekliyoruz. Siyasi belirsizlikten çok etkilenmedik aksine seçimden önce daha yüksekti, şimdi düştü fiyatlar. Ankaralı ramazanda istediğini alsın diye fiyatları düşürdük" dedi. Bu yıl pazarda fiyatları çok iyi olduğunu belirten Gönül Güldaş ise "Torbalarımızı doldurduk, ramazanın heyecanı, bereketi tezgâhlara yansımış, yüzlerimiz gülüyor" dedi. Pınar Avcı da, "Çok pahalı değil ürünler. Fiyatlardan memnunuz, beklediğimden daha düşük. Ramazana saatler kala alışverişimizi yapıyoruz. Mutfakların şefi olarak bizler ramazana hazırız" dedi.

PAZARIN YILDIZI ET VE HURMA

Alışverişe gelen vatandaşların genelde et ve hurmaya yoğun ligi gösterdiğini kaydeden kasap Selçuk Dur ve kuruyemişçe Hüseyin Tetik satışlardan memnun oldukların kaydetti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çarşıda pazarda ramazan bereketi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN